2016: ROK MINTU

22.12.16 12:06 | MINT

Příběh MINTu se začal rodit letos v létě. Aby naše akce byly mezi konkurencí rozpoznatelné, zvolili jsme sjednocující název i vizuál. Přes jednotný koncept ale marketům v různých městech ponecháváme jejich osobitost (prostě, Praha není Brno a Plzeň nejsou Vary).


Spolu s názvem jsme v září představili tenhle web. Na něm najdete portfolia cca 1200 prodejců, kteří se v historii našich akcí objevili, potřebné informace na jednom místě, a také blog s osobnějším pohledem na naši práci.


Za rok 2016 jsme uspořádali 12 fashion marketů: 5 v Brně, 5 v Praze, po jednom v Plzni a v Karlových Varech. Viditelnou změnu jsme přinesli v říjnu do pražských Holešovic. Pronajali jsme si halu 13 v Pražské tržnici, zrekonstruovali jsme její interiér a rozjeli do konce roku pravidelný market každou sobotu.


MINT: Weekend Market není zaměřen primárně na módu, je spíše prezentací lokálních produktů. Návštěvníci si každý týden mohli prohlédnout a koupit zboží od jiných prodejců. Vystřídali se u nás výrobci módy, šperků, doplňků, kosmetiky, ale v některých termínech jsme část haly věnovali také výstavě výtvarného umění a uspořádali jsme mnoho workshopů pro děti i dospělé. Výběr jídla a pití od malých soukromníků a možnost si k tomu sednout v klidu a v teple bylo samozřejmostí. Poslední dva adventní víkendy jsme pravidelný market posílili a otevřeli jsme i v neděli.


V prosinci jsme se navíc propojili se dvěma projekty z Holešovic - s Továrnou a Vnitroblockem. Společně jsme za podpory Prahy 7 uspořádali Vánoční trhy Triangl, které se setkaly s velikým ohlasem. V sousedských spřátelených aktivitách rozhodně hodláme pokračovat.

 


A CO ROK 2017?

 


Pravidelnost MINT: Weekend Marketu byla ambiciózní krok, který se vyplatil. Návštěvníků neubývalo a reakce byly většinou pozitivní. I proto jsme se rozhodli po povánoční pauze pokračovat. Jednáme o dlouhodobém pronájmu haly a od března otevřeme ještě s větší parádou. Vstup na všechny naše akce bude nadále zdarma. Pražská tržnice se stala naším domovem. Ve dnech, kdy v ní neprobíhá MINT, ji pronajímáme dalším projektům s podobnou vizí - např. bazaru Cesty domů nebo Sustainability Day. Dalším smělým plánem do příštího roku je spuštění e-shopu, jak jinak než s lokální módou a designem.


Stručně a jednoduše: Nový název zafungoval skvěle. Lidé nejdou na trh, ale na MINT. Vědí, co od naší značky čekat, a nás to zároveň motivuje být ještě preciznější. Děkujeme, že spolu s námi podporujete nezávislé prodejce a pomáháte nám vysvětlovat, že není potřeba chodit do obchoďáku, když je tady MINT.

 

Krásné Vánoce a šťastný rok 2017. Tak zase v březnu!


Váš MINT

Nejčtenější

DESATERO toho, co jste vždy chtěli vědět o účasti na marketu, ale báli jste se zeptat

01.10.23 0:00 | Lenka

Máte vyrobenou první kolekci a chcete jí předvést světu na některém z našich MINT marketů, ale nevíte, jak na to? Tady je pár rad a tipů. Už se těšíme na vaše přihlášky.

Číst dále

2016: ROK MINTU

22.12.16 12:06 | MINT

Příběh MINTu se začal rodit letos v létě. Aby naše akce byly mezi konkurencí rozpoznatelné, zvolili jsme sjednocující název i vizuál. Přes jednotný koncept ale marketům v různých městech ponecháváme jejich osobitost (prostě, Praha není Brno a Plzeň nejsou Vary).

Číst dále

Více od autora

Tipy na nejlepší dárky z brněnského MINTu

10.12.16 13:32 | MINT

Vaše poslední šance nakoupit nejlepší dárky v Brně se blíží. Víkend 17. - 18. se Mosilana opět zaplní lokálními dárky, hudbou a provoní ji Vánoční punč a cukroví. Komplet seznam prodejců najdete tady, ale připravili jsme pro vás i naše smělé tipy. To nejlepší pro děti, dospělé i čtyřnohé členy rodiny. Od každého trochu.

Číst dále

Víme pravdu. Jak se vám líbil MINT: Prague Fashion Market?

30.11.16 17:07 | MINT

Na MINT: Prague Fashion Marketu jsme vám minulý týden kromě dobré nálady rozdávali také dotazníky. Kdybychom dělali akci, na kterou nikdo nechodí, moc by nás to nebavilo. Takže si dost vážíme každého, kdo přišel, a nedej bože nám ještě odpovídal na otázky <3

 

Číst dále

MINT v Brně. Víc před Vánoci nepotřebujete

17.11.16 14:13 | MINT

MINT vyřeší vaše Vánoce. Víkend 3. a 4. prosince proběhne MINT: Brno Fashion Market ve fascinujícím prostoru Mosilana Hub. A protože skvělých designérů a kuchtíků je tolik, museli jsme pro veliký zájem udělat ještě jednu last minute edici. Takže, kdo z vás nestíhá začátek prosince, má šanci ještě 17. A 18. 12. Na stejném místě.

 

Číst dále

Vinyly na MINTu!

08.11.16 15:15 | MINT

Žijeme sice v materialistické době, ale na druhou stranu nám na čím dál víc činností stačí méně předmětů. Telefon je dnes náš obchodní dům, protože přes něj nakupujeme, banka, protože přes něj platíme účty, televize, protože přes něj sledujeme zprávy, kavárna, protože ...

Číst dále

MINTem proti lenosti

17.10.16 21:13 | MINT

Každou sobotu u nás můžete nakoupit skvělé designérské kousky a dobře se u toho najíst, ať už paelly, závitků, burgerů nebo koláčů. To se nemění. Ale víte, že kromě toho můžete mít ještě dobrý pocit z dobře odvedené práce? U nás se můžete dívat, jak někdo vyrábí produkty přímo před vašima očima, ehm.. A NEBO si můžete něco vytvořit sami. Ano ano, tenhle článek bude o workshopech.

Číst dále

První MINTová akcička za námi!

03.10.16 20:54 | MINT

Pokud organizujete akce, znáte to. Veškerou energii vkládáte do něčeho, co nevíte, jak dopadne. Zradí vás technika? Pokud je to venku, bude celou dobu pršet? Zapomenete při průměrném spánku čtyři hodiny denně na něco základního? Baner s názvem akce u vchodu / Zateplení / Vzduch / Sezení? Když už to vypadá, že se všechno podařilo, napíše vám na Facebook jeden člověk, že se mu nelíbil hudební doprovod a zkazí vám náladu? A hlavně, totálně, úplně a nejvíc: Přijde někdo?

Číst dále