Inspirace od MINTích „zelenáčů“

25.01.17 16:32 | MINT

Ať už to roztáčíme v Holešovicích na pravidelných weekend marketech v hale č. 13 nebo rejdíme kdekoli po republice s naším velkým MINTem, vždycky se snažíme co nejvíce rozšířit svou kolekci prodejců nezávislé módy o nováčky v řadách MINTu a nabídnout vám něco jiného a neokoukaného. V loňském roce jsme zvětšili naši flotilu o několik nových návrhářů, kteří vám (a nám také) donesli čerstvý vítr do plachet.

Kdo nás z nováčků na MINTu v loňském roce nejvíce zaujal?

V lednových promrzlých dnech rádi vzpomínáme na Brazílií inspirované šperky značky TUN. Nečekejte ale žádné flitry a pozlátka, jsou to originální náramky, prsteny, přívěsky apod. vyrobené z použitých pneumatik! Tito umělci jsou naprosto sví a přilákali nás neotřelým spojením hravosti a elegance šperků.

Chce to klid a nohy v teple :) Tímhle sloganem se určitě řídí mladí návrháři značky Slippsy, která povznesla na designovou úroveň tradiční papuče. Hodně barevné a veselé designy vyrábějí ve vlastní dílně. Papuče jsou vyrobené ze 100% bavlny a měkoučké pěny. Jejich barvy a vzory jsou prostě cool.

Ginger mania nás úplně dostala. Proč pít obyčejné pivo a průmyslově vyráběné drinky? Tihle hoši mají recept na osvěžení z ručně vybraného čínského zázvoru a exotických citrusů. Už samotná flaška vás zaujme a chcete se z ní napít. Vybrat si můžete z alkoholických i nealkoholických variant, samozřejmě bez umělých příchutí, sladidel a podobně.

  

Protože spousta z vás k nám přichází i se svými ratolestmi a musíme si také vychovávat novou MINTí generaci :), chceme, aby i dětské hračky měly své kouzlo a inspirovaly. Tohle splňuje „kamarád do pohody i nepohody“ PAN MAJER. Jeho háčkovaná zvířátka zahřejí na duši nejen malé, ale i nás dospělé.

Projekt FOREWEAR v sobě nese myšlenku znovu využívání starého oblečení a jeho recyklaci. Zakladatelky projektu podporují české firmy a jejich zaměstnance k třídění nepoužitých oděvů, které potom buď předávají dále na pomoc lidem v nouzi, anebo je recyklují a vyrábějí z nich obaly na knížky, laptopy a mobilní telefony. V projektu také podporují chráněné dílny a malá česká krejčovství. Vzniklé výrobky nejsou tak jen obyčejné obaly, ale nesou v sobě příběhy mnoha lidí a pomoc, které se jim díky projektu dostává.

Náš MINT tým už netrpělivě přešlapuje, aby mohl v březnu znovu vyrazit do haly číslo 13 a zkouknout další nové návrháře a šikovné lidi, kteří rádi inspirují druhé. Pokud se vám doma a ve vašich dílnách rodí nové kolekce a nápady, je škoda, aby zůstávaly jen tam. A pokud si nejste úplně jistí, jak postupovat s přihláškou na MINT market, tady je pár rad do začátku: Desatero pro začátečníky. Přihlášky jsou otevřené do 5. února.

Startujeme opět v sobotu 4.3.: MINT: Weekend Market | SO březen 2017

Nejčtenější

DESATERO toho, co jste vždy chtěli vědět o účasti na marketu, ale báli jste se zeptat

01.10.23 0:00 | Lenka

Máte vyrobenou první kolekci a chcete jí předvést světu na některém z našich MINT marketů, ale nevíte, jak na to? Tady je pár rad a tipů. Už se těšíme na vaše přihlášky.

Číst dále

2016: ROK MINTU

22.12.16 12:06 | MINT

Příběh MINTu se začal rodit letos v létě. Aby naše akce byly mezi konkurencí rozpoznatelné, zvolili jsme sjednocující název i vizuál. Přes jednotný koncept ale marketům v různých městech ponecháváme jejich osobitost (prostě, Praha není Brno a Plzeň nejsou Vary).

Číst dále

Více od autora

Letošní MINT: Weekend Market restart

31.03.17 22:01 | MINT

Březen se nesl v MINTu ve znamení prvních letošních trhů. Po krátké zimní pauze jsme otevřeli vrata haly 13 Pražské tržnice a vpustili dovnitř závan čerstvého větru. Naše prostory jsme pěkně vysmejčili a vyšperkovali a těšili se na první návštěvníky. A že jich bylo!

Číst dále

Elektronická evidence tržeb a kreativní trhy

27.02.17 16:46 | MINT

V poslední době je elektronická evidence tržeb (zkráceně EET) velmi častým tématem v médiích. Hlavně kvůli tomu, že druhá vlna EET je již za dveřmi. Po restauracích a ubytovacích zařízeních, které se k EET musely registrovat k 1.12.2016, budou nyní, k 1.3.2017 nuceni se registrovat maloobchodníci a velkoobchodníci.

Číst dále

MINTí tým je k nezastavení!

23.02.17 21:57 | MINT

MINTí sezóna se rozjíždí plnou parou vpřed. Za necelý týden startuje po dvouměsíční pauze MINT: Weekend Market v Pražské tržnici v Holešovicích. Svůj termín a místo má už i MINT: Brno Fashion Market a další markety jsou nezadržitelně na cestě.

Číst dále

První letošní MINT už klepe na dveře

14.02.17 19:31 | MINT

Poslední měsíc a půl je u nás v MINTu ve znamení horečných příprav nové sezony našich designových trhů. Čas neúprosně tiká a naše nervozita a nadšení se stupňuje. Konečně vám můžeme představit březnovou flotilu MINTích designérů. Jsou mezi nimi jak ostřílení prodejci, tak nováčci, všichni ale bez rozdílu pro vás chystají nové kolekce.

Číst dále

Hrajte na MINTu o ceny od designérů

27.11.16 9:59 | MINT

Na velkém předvánoční MINTu můžete také vyhrát kopec dárků, které věnovali naši prodejci. Soutěžit můžete na Instagramu, ale také vyplněním dotazníku ;)

Číst dále

ŠOK! Mainstreamová média se zajímají o lokální design

02.09.16 15:02 | MINT

Už deset let organizujeme akce, které podporují zdejší umělce a designéry. A musíme říct, že vy, naši návštěvníci, nám děláte radost. Je vás čím dál víc, koho zajímá lokální tvorba a nezávislé značky. Udržitelný způsob života dostává dokonce čím dál větší prostor v nejčtenějších médiích. Např. Blesk pro ženy točí video reportáže přímo na našem Prague Fashion Marketu (dnes už MINT: Prague Fashion Market) a pomáhá dostat na světlo návrháře, kteří nejvíce zaujali jeho redaktory. Kteří to jsou?

Číst dále

Fotoreport: Ohlédnutí za posledními pěti Prague Fashion Markety

01.09.16 15:42 | MINT

Od letošního září si nás můžete pamatovat jako MINT. To abyste věděli, za čím vším stojíme, a že když jdete na MINT, bude to pecka. Jak ale vypadaly předešlé akce, které jsme pro vás spoustu let pořádali? V tomto článku se zaměříme na Prahu. Jedním z poznávacích znamení dosavadních trhů byly změny lokalit. Baví nás objevovat místa, na která se člověk obvykle nedostane, nebo není zvyklý se na nich zastavit, a zkoušet, jakým způsobem se dá pracovat s geniem loci pražských čtvrtí. Z fotek můžete nasát atmosféru posledních pěti Prague Fashion Marketů - cítíte? Každá voní jinak.

Číst dále

Zákulisí marketů s nezávislou módou: Někdy se schovám v backstagi a čtu si nebo spím

31.08.16 16:45 | MINT

Kde sehnat na jednom místě hodiny z vinylové desky s motivem kapitána Ameriky, mapu světa jako stírací los nebo tradiční kapesní nožík rybičku z 24karátového zlata? No přece na Fashion marketech v Brně a v Praze. Pojď nakouknout do zákulisí a popovídat si se Zbyňkem a Katkou, kteří spolu v roce 2010 s pořádání Fashion Marketů začali.

Číst dále