Letošní MINT: Weekend Market restart

31.03.17 22:01 | MINT

Březen se nesl v MINTu ve znamení prvních letošních trhů. Po krátké zimní pauze jsme otevřeli vrata haly 13 Pražské tržnice a vpustili dovnitř závan čerstvého větru. Naše prostory jsme pěkně vysmejčili a vyšperkovali a těšili se na první návštěvníky. A že jich bylo!

 

Co přinesl březen v MINTu nového?

Otevřeli jsme zbrusu novou, designovou kavárnu MINT MIND. Je takovým malým útočištěm pro návštěvníky trhu. Scházejí se tu s přáteli po nákupech nad šálkem dobré bio kávy a něčím sladkým na zub. Společně se značkou Česká hračka jsme oživili dětský koutek a naší srdeční záležitostí se stala nová dominanta haly – strom, který jsme nazvali MINTree. Pomalu se stává maskotem našich trhů a oblíbeným místem k setkávání a fotografování.

MINT MIND kavárna v Pražské tržnici v hale číslo 13, foto: Evey Taylor

 

Nejen módou je člověk živ!

K MINTu už neoddělitelně patří hudební produkce našeho dvorního DJ S-Bish. Na březen jsme nainstalovali do MINT galerie výstavu obrazů výtvarnice Kristýny Tůmové z Ateliéru Chucky s pohádkovými malbami plnými barev a zvířecích motivů. Výstava se bude každý měsíc obměňovat. Už 22. dubna vás pozveme na vernisáž výstavy studentů z Ateliéru filmové a TV grafiky na UMPRUM.

 

MINT galerie - výstava obrazů výtvarnice Kristýny Tůmové, foto: Evey Taylor

 

Ukázali jste nám svou zručnost.

Každá naše sobota je okořeněna i workshopy. Svůj um a nadšení jste ukázali během workshopu s Já na tom dělám. Vyrobili jste si originální peněženky z kazet. Se slečnami z Kosmetika hrou jste si namíchali přírodní olejíčky na míru. Nejen vaše ratolesti byly nadšené z Igráčkovy dílny od Česká hračka. Na duben připravujeme druhé kolo Kosmetika hrou, tentokrát budeme vyrábět deodoranty. Sledujte naši facebookovou událost na duben.

 

Workshop s Já na tom dělám, foto: Evey Taylor

 

Mlsáme a mlsáme.

V podtitulu našeho trhu jsou mimo jiné zmíněny i delikatesy a na tom si zakládáme! Vybrat si u nás mohou jak milovníci sladkého, tak vegetariáni nebo jedlíci masa. V březnu potěšily vaše chuťové buňky třeba koláče a quiche od Adellifood, francouzské klobásy a sýry od Benjamin Duquenoy nebo sushi Huong Ví Viet. Mezi vaše oblíbená místa tržnice také náleží stánky vinařství, které představujeme na MINTu. Degustovat jsme mohli například ve Vinařství David Chocholatý.

 

Koláče od Adellifood, foto: Evey Taylor

 

Dup je tu cobydup.

A na závěr malá pozvánka na už osmnáctý MINT: PRAGUE FASHION MARKET. Vypukne poslední dubnový víkend, 29. a 30. dubna, v opravdu skvostných prostorách pod zemí a mezi knihami, přímo v centru Prahy na Národní třídě v DUP 36. Jsou to jedinečné, alternativní prostory inspirující svou atmosférou a historií. Nezapomeňte se přihlásit k facebookové události.

DUP 36, Národní třída, Praha, foto: Lenka Kolářová

Nejčtenější

DESATERO toho, co jste vždy chtěli vědět o účasti na marketu, ale báli jste se zeptat

01.10.23 0:00 | Lenka

Máte vyrobenou první kolekci a chcete jí předvést světu na některém z našich MINT marketů, ale nevíte, jak na to? Tady je pár rad a tipů. Už se těšíme na vaše přihlášky.

Číst dále

2016: ROK MINTU

22.12.16 12:06 | MINT

Příběh MINTu se začal rodit letos v létě. Aby naše akce byly mezi konkurencí rozpoznatelné, zvolili jsme sjednocující název i vizuál. Přes jednotný koncept ale marketům v různých městech ponecháváme jejich osobitost (prostě, Praha není Brno a Plzeň nejsou Vary).

Číst dále

Více od autora

Elektronická evidence tržeb a kreativní trhy

27.02.17 16:46 | MINT

V poslední době je elektronická evidence tržeb (zkráceně EET) velmi častým tématem v médiích. Hlavně kvůli tomu, že druhá vlna EET je již za dveřmi. Po restauracích a ubytovacích zařízeních, které se k EET musely registrovat k 1.12.2016, budou nyní, k 1.3.2017 nuceni se registrovat maloobchodníci a velkoobchodníci.

Číst dále

MINTí tým je k nezastavení!

23.02.17 21:57 | MINT

MINTí sezóna se rozjíždí plnou parou vpřed. Za necelý týden startuje po dvouměsíční pauze MINT: Weekend Market v Pražské tržnici v Holešovicích. Svůj termín a místo má už i MINT: Brno Fashion Market a další markety jsou nezadržitelně na cestě.

Číst dále

První letošní MINT už klepe na dveře

14.02.17 19:31 | MINT

Poslední měsíc a půl je u nás v MINTu ve znamení horečných příprav nové sezony našich designových trhů. Čas neúprosně tiká a naše nervozita a nadšení se stupňuje. Konečně vám můžeme představit březnovou flotilu MINTích designérů. Jsou mezi nimi jak ostřílení prodejci, tak nováčci, všichni ale bez rozdílu pro vás chystají nové kolekce.

Číst dále

Inspirace od MINTích „zelenáčů“

25.01.17 16:32 | MINT

Ať už to roztáčíme v Holešovicích na pravidelných weekend marketech v hale č. 13 nebo rejdíme kdekoli po republice s naším velkým MINTem, vždycky se snažíme co nejvíce rozšířit svou kolekci prodejců nezávislé módy o nováčky v řadách MINTu a nabídnout vám něco jiného a neokoukaného. V loňském roce jsme zvětšili naši flotilu o několik nových návrhářů, kteří vám (a nám také) donesli čerstvý vítr do plachet.

Číst dále

Hrajte na MINTu o ceny od designérů

27.11.16 9:59 | MINT

Na velkém předvánoční MINTu můžete také vyhrát kopec dárků, které věnovali naši prodejci. Soutěžit můžete na Instagramu, ale také vyplněním dotazníku ;)

Číst dále

ŠOK! Mainstreamová média se zajímají o lokální design

02.09.16 15:02 | MINT

Už deset let organizujeme akce, které podporují zdejší umělce a designéry. A musíme říct, že vy, naši návštěvníci, nám děláte radost. Je vás čím dál víc, koho zajímá lokální tvorba a nezávislé značky. Udržitelný způsob života dostává dokonce čím dál větší prostor v nejčtenějších médiích. Např. Blesk pro ženy točí video reportáže přímo na našem Prague Fashion Marketu (dnes už MINT: Prague Fashion Market) a pomáhá dostat na světlo návrháře, kteří nejvíce zaujali jeho redaktory. Kteří to jsou?

Číst dále

Fotoreport: Ohlédnutí za posledními pěti Prague Fashion Markety

01.09.16 15:42 | MINT

Od letošního září si nás můžete pamatovat jako MINT. To abyste věděli, za čím vším stojíme, a že když jdete na MINT, bude to pecka. Jak ale vypadaly předešlé akce, které jsme pro vás spoustu let pořádali? V tomto článku se zaměříme na Prahu. Jedním z poznávacích znamení dosavadních trhů byly změny lokalit. Baví nás objevovat místa, na která se člověk obvykle nedostane, nebo není zvyklý se na nich zastavit, a zkoušet, jakým způsobem se dá pracovat s geniem loci pražských čtvrtí. Z fotek můžete nasát atmosféru posledních pěti Prague Fashion Marketů - cítíte? Každá voní jinak.

Číst dále

Zákulisí marketů s nezávislou módou: Někdy se schovám v backstagi a čtu si nebo spím

31.08.16 16:45 | MINT

Kde sehnat na jednom místě hodiny z vinylové desky s motivem kapitána Ameriky, mapu světa jako stírací los nebo tradiční kapesní nožík rybičku z 24karátového zlata? No přece na Fashion marketech v Brně a v Praze. Pojď nakouknout do zákulisí a popovídat si se Zbyňkem a Katkou, kteří spolu v roce 2010 s pořádání Fashion Marketů začali.

Číst dále