MINTí tým je k nezastavení!

23.02.17 21:57 | MINT

MINTí sezóna se rozjíždí plnou parou vpřed. Za necelý týden startuje po dvouměsíční pauze MINT: Weekend Market v Pražské tržnici v Holešovicích. Svůj termín a místo má už i MINT: Brno Fashion Market a další markety jsou nezadržitelně na cestě.

Co Vám přinese MINT v březnu?

Na MINT: Weekend Marketu jsme pro vás vyladili skvělou kombinaci osvědčených, stálých prodejců společně s úplnými nováčky na MINTu. Každou březnovou sobotu najdete originální skladbu designérů a módních tvůrců a rozhodně se nebudete nudit! Naše kavárna bude mít nový kabát a stále skvělou kávu a vaše děti se vyřádí v MINT dětském koutku, který připravujeme ve spolupráci s Českou hračkou. O vaše uši a příjemnou atmosféru se postará DJ S-BisH.

MINT: Weekend Market je vždy dostatečně okořeněn doprovodným programem, při kterém si vyzkoušíte svojí vlastní zručnost a domů si pak odnesete vlastnoručně vytvořený úlovek. Dámy z Kosmetiky hrou pro vás chystají dva termíny, kdy si vyrobíte pod jejich vedením váš jedinečný tělový a masážní olej "na míru" (18. března) nebo přírodní deodorant, po kterém budete vonět celý den (8. dubna).

Ve stánku designérů značky Jinotie se budete zase moct sami podílet na designu svého výrobku, a to pomocí 3D tiskárny, na které budou v průběhu dne designéři tisknout prodávané kolekce a vytvářet výrobky na přání. Nalákají vás například na stylové pánské i dámské motýlky, náušnice, anebo ozdobné brože. Jejich stánek můžete navštívit 11. března.

Aby vám neuniknul žádný náš prodejce nebo program, sledujte bedlivě facebookovou událost.

Představení vybraných prodejců si můžete dopředu nastudovat v článku: První letošní MINT už klepe na dveře.

A jaký bude MINTí duben?

MINT: Weekend Market v Holešovicích už zdomácněl a každou sobotu vám bude posílat notnou dávku neotřelé inspirace. Nechceme ale zůstávat pouze v Praze, kolekce našich designérů potřebují rozlet, a tak se v dubnu můžete těšit na první velký trh - na MINT: Brno Fashion Market. Působivé industriální prostory bývalé textilky v Brně se stanou útočištěm našich prodejců během víkendu 8. a 9. dubna, Mosilana Hub tak znovu ožije letošními novými kolekcemi českých návrhářů a vybarví se do jara. Brněnskou událost na Facebooku pro vás budeme také plnit tou nejlepší nabídkou našich prodejců.

 

MINT: Prague Fashion Market tu bude coby dup, ale o tom až příště. :)

 

MINT: Weekend Market startuje od března a navštívit ho můžete každou sobotu od 9.00 do 18.00 hodin. Vstup na trhy je zdarma a bez bariér. Přivést můžete i své psí miláčky.

Nejčtenější

DESATERO toho, co jste vždy chtěli vědět o účasti na marketu, ale báli jste se zeptat

01.10.23 0:00 | Lenka

Máte vyrobenou první kolekci a chcete jí předvést světu na některém z našich MINT marketů, ale nevíte, jak na to? Tady je pár rad a tipů. Už se těšíme na vaše přihlášky.

Číst dále

2016: ROK MINTU

22.12.16 12:06 | MINT

Příběh MINTu se začal rodit letos v létě. Aby naše akce byly mezi konkurencí rozpoznatelné, zvolili jsme sjednocující název i vizuál. Přes jednotný koncept ale marketům v různých městech ponecháváme jejich osobitost (prostě, Praha není Brno a Plzeň nejsou Vary).

Číst dále

Více od autora

Letošní MINT: Weekend Market restart

31.03.17 22:01 | MINT

Březen se nesl v MINTu ve znamení prvních letošních trhů. Po krátké zimní pauze jsme otevřeli vrata haly 13 Pražské tržnice a vpustili dovnitř závan čerstvého větru. Naše prostory jsme pěkně vysmejčili a vyšperkovali a těšili se na první návštěvníky. A že jich bylo!

Číst dále

Elektronická evidence tržeb a kreativní trhy

27.02.17 16:46 | MINT

V poslední době je elektronická evidence tržeb (zkráceně EET) velmi častým tématem v médiích. Hlavně kvůli tomu, že druhá vlna EET je již za dveřmi. Po restauracích a ubytovacích zařízeních, které se k EET musely registrovat k 1.12.2016, budou nyní, k 1.3.2017 nuceni se registrovat maloobchodníci a velkoobchodníci.

Číst dále

První letošní MINT už klepe na dveře

14.02.17 19:31 | MINT

Poslední měsíc a půl je u nás v MINTu ve znamení horečných příprav nové sezony našich designových trhů. Čas neúprosně tiká a naše nervozita a nadšení se stupňuje. Konečně vám můžeme představit březnovou flotilu MINTích designérů. Jsou mezi nimi jak ostřílení prodejci, tak nováčci, všichni ale bez rozdílu pro vás chystají nové kolekce.

Číst dále

Inspirace od MINTích „zelenáčů“

25.01.17 16:32 | MINT

Ať už to roztáčíme v Holešovicích na pravidelných weekend marketech v hale č. 13 nebo rejdíme kdekoli po republice s naším velkým MINTem, vždycky se snažíme co nejvíce rozšířit svou kolekci prodejců nezávislé módy o nováčky v řadách MINTu a nabídnout vám něco jiného a neokoukaného. V loňském roce jsme zvětšili naši flotilu o několik nových návrhářů, kteří vám (a nám také) donesli čerstvý vítr do plachet.

Číst dále

Hrajte na MINTu o ceny od designérů

27.11.16 9:59 | MINT

Na velkém předvánoční MINTu můžete také vyhrát kopec dárků, které věnovali naši prodejci. Soutěžit můžete na Instagramu, ale také vyplněním dotazníku ;)

Číst dále

ŠOK! Mainstreamová média se zajímají o lokální design

02.09.16 15:02 | MINT

Už deset let organizujeme akce, které podporují zdejší umělce a designéry. A musíme říct, že vy, naši návštěvníci, nám děláte radost. Je vás čím dál víc, koho zajímá lokální tvorba a nezávislé značky. Udržitelný způsob života dostává dokonce čím dál větší prostor v nejčtenějších médiích. Např. Blesk pro ženy točí video reportáže přímo na našem Prague Fashion Marketu (dnes už MINT: Prague Fashion Market) a pomáhá dostat na světlo návrháře, kteří nejvíce zaujali jeho redaktory. Kteří to jsou?

Číst dále

Fotoreport: Ohlédnutí za posledními pěti Prague Fashion Markety

01.09.16 15:42 | MINT

Od letošního září si nás můžete pamatovat jako MINT. To abyste věděli, za čím vším stojíme, a že když jdete na MINT, bude to pecka. Jak ale vypadaly předešlé akce, které jsme pro vás spoustu let pořádali? V tomto článku se zaměříme na Prahu. Jedním z poznávacích znamení dosavadních trhů byly změny lokalit. Baví nás objevovat místa, na která se člověk obvykle nedostane, nebo není zvyklý se na nich zastavit, a zkoušet, jakým způsobem se dá pracovat s geniem loci pražských čtvrtí. Z fotek můžete nasát atmosféru posledních pěti Prague Fashion Marketů - cítíte? Každá voní jinak.

Číst dále

Zákulisí marketů s nezávislou módou: Někdy se schovám v backstagi a čtu si nebo spím

31.08.16 16:45 | MINT

Kde sehnat na jednom místě hodiny z vinylové desky s motivem kapitána Ameriky, mapu světa jako stírací los nebo tradiční kapesní nožík rybičku z 24karátového zlata? No přece na Fashion marketech v Brně a v Praze. Pojď nakouknout do zákulisí a popovídat si se Zbyňkem a Katkou, kteří spolu v roce 2010 s pořádání Fashion Marketů začali.

Číst dále