První letošní MINT už klepe na dveře

14.02.17 19:31 | MINT

Poslední měsíc a půl je u nás v MINTu ve znamení horečných příprav nové sezony našich designových trhů. Čas neúprosně tiká a naše nadšení a mírná nervozita se stupňují. Konečně vám můžeme představit březnovou flotilu MINTích designérů. Jsou mezi nimi jak ostřílení prodejci, tak nováčci, všichni ale bez rozdílu pro vás chystají nové kolekce.

Na koho v březnu natrefíte v hale číslo 13 v Holešovicích? 

Napadlo by vás někdy, že brýle mohou být ze dřeva? Zakladatelé firmy Proof - tři bratři - vyrostli v rodinné dřevařské dílně, nerozhodli se ale vyrábět nábytek a pustili se místo toho do dřevěných brýlí. Přinášejí několik kolekcí včetně ECO, moderních či retro brýlí, vše jak ve variantě slunečních, tak dioptrických brýlí. Mít dřevěné brýle je prostě cool!

 

Na duši vás pohladí ručně malovaný porcelán značky Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni z dílny karlovarské výtvarnice Jitky Tomanové. Něžné až snové designy jsou doplněny o laskavé motivační texty a při jejich používání vás bude hřát nejenom jídlo, ale také u srdce. Autorské kolekce porcelánu obsahují různé talířky, hrnečky, podšálky apod., vždy sladěné do jedné řady.

 

Obyčejná „petka“ a jak krásné věci se z ní dají vyrobit! Výtvarnice Irena Marie Hartingerová přešla z malování olejových a akrylových pláten na výrobu šperků z PET lahví pod značkou tvořenou svými iniciály - IMH. Výsledek je opravdu skvostný a o to zajímavější je i technologie výroby, kterou si sama vyvinula. Šperky vypadají na první pohled jako ze skla, jsou ale lehoučké a nerozbitné.

 

Česká hračka vás vtáhne do vašich dětských let a už vás nepustí. Různorodé hračky, hlavolamy, hry a tak dále jsou vyrobeny z přírodních materiálů, bezpečné a nezávadné, hlavně jsou ale nevšední a rozvíjejí v dětech fantazii, motorické a další schopnosti. Za projektem stojí dva nadšenci, kteří milují hračky a svými aktivitami se snaží přispět k rozvoji české výroby a kromě samotných produktů nabízejí i pomoc pro další lokální tvůrce na poli her a hraček. Vybrané hračky také najdete v našem MINT dětském koutku a vaše ratolesti si je mohou vyzkoušet. :)

Jejich heslem je "Make the goods right" a potěší vás prémiovými doplňky z jemné kůže a vlněné plsti, co kus to originál, to je VOYAGE. Do jejich repertoáru spadají různé peněženky, pouzdra, obaly, kapsičky apod., vše dokonale zpracované s velkým smyslem pro detail. Váš mobil bude v jejich pouzdře nejen v bezpečí, bude také vašim jedinečným doplňkem.

Vždy nás v MINTu zahřeje u srdce projekt, který nejenom potěší báječnou nabídkou, ale také pomáhá. Sem spadá přírodní, ručně vyrobená kosmetika Naturinka založená na receptech „od babičky“, která podporuje výtěžkem z prodeje charitativní organizaci DEBRA ČR pečující o děti postižené nemocí motýlích křídel. Naturinka posílá z každého prodaného výrobku tři koruny na jejich podporu.

Jak si určitě pozorný čitatel tohoto blogu všiml, MINT Weekend Market nepřináší pouze módu. Představili jsme vám tu zatím jen hrstku z našich designéru a tvůrců, předestřeli jsme ale celou paletu oblastí, ze kterých jsou naši prodejci. Každý si u nás najde to svou „radost“. :)

Představení celé flotily MINT prodejců najdete v článku MINT: WEEKEND MARKET OD BŘEZNA

Hurá do Pražské tržnice!

 

MINT: Weekend Market startuje od března a navštívit ho můžete každou sobotu od 9.00 do 18.00 hodin. Vstup na trhy je zdarma a bez bariér. Přivést můžete i své psí miláčky. Sledujte naši facebookovou událost pro další inforamce.

Nejčtenější

DESATERO toho, co jste vždy chtěli vědět o účasti na marketu, ale báli jste se zeptat

01.10.23 0:00 | Lenka

Máte vyrobenou první kolekci a chcete jí předvést světu na některém z našich MINT marketů, ale nevíte, jak na to? Tady je pár rad a tipů. Už se těšíme na vaše přihlášky.

Číst dále

2016: ROK MINTU

22.12.16 12:06 | MINT

Příběh MINTu se začal rodit letos v létě. Aby naše akce byly mezi konkurencí rozpoznatelné, zvolili jsme sjednocující název i vizuál. Přes jednotný koncept ale marketům v různých městech ponecháváme jejich osobitost (prostě, Praha není Brno a Plzeň nejsou Vary).

Číst dále

Více od autora

Letošní MINT: Weekend Market restart

31.03.17 22:01 | MINT

Březen se nesl v MINTu ve znamení prvních letošních trhů. Po krátké zimní pauze jsme otevřeli vrata haly 13 Pražské tržnice a vpustili dovnitř závan čerstvého větru. Naše prostory jsme pěkně vysmejčili a vyšperkovali a těšili se na první návštěvníky. A že jich bylo!

Číst dále

Elektronická evidence tržeb a kreativní trhy

27.02.17 16:46 | MINT

V poslední době je elektronická evidence tržeb (zkráceně EET) velmi častým tématem v médiích. Hlavně kvůli tomu, že druhá vlna EET je již za dveřmi. Po restauracích a ubytovacích zařízeních, které se k EET musely registrovat k 1.12.2016, budou nyní, k 1.3.2017 nuceni se registrovat maloobchodníci a velkoobchodníci.

Číst dále

MINTí tým je k nezastavení!

23.02.17 21:57 | MINT

MINTí sezóna se rozjíždí plnou parou vpřed. Za necelý týden startuje po dvouměsíční pauze MINT: Weekend Market v Pražské tržnici v Holešovicích. Svůj termín a místo má už i MINT: Brno Fashion Market a další markety jsou nezadržitelně na cestě.

Číst dále

Inspirace od MINTích „zelenáčů“

25.01.17 16:32 | MINT

Ať už to roztáčíme v Holešovicích na pravidelných weekend marketech v hale č. 13 nebo rejdíme kdekoli po republice s naším velkým MINTem, vždycky se snažíme co nejvíce rozšířit svou kolekci prodejců nezávislé módy o nováčky v řadách MINTu a nabídnout vám něco jiného a neokoukaného. V loňském roce jsme zvětšili naši flotilu o několik nových návrhářů, kteří vám (a nám také) donesli čerstvý vítr do plachet.

Číst dále

Hrajte na MINTu o ceny od designérů

27.11.16 9:59 | MINT

Na velkém předvánoční MINTu můžete také vyhrát kopec dárků, které věnovali naši prodejci. Soutěžit můžete na Instagramu, ale také vyplněním dotazníku ;)

Číst dále

ŠOK! Mainstreamová média se zajímají o lokální design

02.09.16 15:02 | MINT

Už deset let organizujeme akce, které podporují zdejší umělce a designéry. A musíme říct, že vy, naši návštěvníci, nám děláte radost. Je vás čím dál víc, koho zajímá lokální tvorba a nezávislé značky. Udržitelný způsob života dostává dokonce čím dál větší prostor v nejčtenějších médiích. Např. Blesk pro ženy točí video reportáže přímo na našem Prague Fashion Marketu (dnes už MINT: Prague Fashion Market) a pomáhá dostat na světlo návrháře, kteří nejvíce zaujali jeho redaktory. Kteří to jsou?

Číst dále

Fotoreport: Ohlédnutí za posledními pěti Prague Fashion Markety

01.09.16 15:42 | MINT

Od letošního září si nás můžete pamatovat jako MINT. To abyste věděli, za čím vším stojíme, a že když jdete na MINT, bude to pecka. Jak ale vypadaly předešlé akce, které jsme pro vás spoustu let pořádali? V tomto článku se zaměříme na Prahu. Jedním z poznávacích znamení dosavadních trhů byly změny lokalit. Baví nás objevovat místa, na která se člověk obvykle nedostane, nebo není zvyklý se na nich zastavit, a zkoušet, jakým způsobem se dá pracovat s geniem loci pražských čtvrtí. Z fotek můžete nasát atmosféru posledních pěti Prague Fashion Marketů - cítíte? Každá voní jinak.

Číst dále

Zákulisí marketů s nezávislou módou: Někdy se schovám v backstagi a čtu si nebo spím

31.08.16 16:45 | MINT

Kde sehnat na jednom místě hodiny z vinylové desky s motivem kapitána Ameriky, mapu světa jako stírací los nebo tradiční kapesní nožík rybičku z 24karátového zlata? No přece na Fashion marketech v Brně a v Praze. Pojď nakouknout do zákulisí a popovídat si se Zbyňkem a Katkou, kteří spolu v roce 2010 s pořádání Fashion Marketů začali.

Číst dále