O nás

Kdo jsme

Omri se potkal se Zbyňkem (řečený Banán) a Katkou v roce 2010 na legendární Factory pARTy ve Zbrojovce v Brně. Všichni měli vlastní módní značku, jezdili na trhy s lokální tvorbou, kterých v té době nebylo moc, a nakonec se rozhodli, že si ty akce začnou dělat sami.

“Setkání to bylo ohnivé, nicméně na druhém Fashion Marketu už jsme vymýšleli, kde uděláme fashion market v Praze,” říká Banán.

Banán s Katkou pořádali markety v Brně, Omri všude na světě, a tak v roce 2011 vznikl první společný projekt v Praze: Holešovice Fashion Market.

V roce 2015 už pro nás byla tržnice malá a Prague Fashion Market se poprvé konal na Smíchovské náplavce. Tehdy se k týmu přidala Lenka, která převzala uzdu kočovného cirkusu. A potom i Adéla a Klára, které se starají o to, aby se o akcích vědělo i na Měsíci. Vizuálně pak všechny akce doprovází Petrovy ruční kresby. Společně se tak vydali objevovat opuštěná, ale o to zajímavějších místa v téměř dvaceti městech pod zastřešujícím názvem MINT Market. 

Těšíme se na vás, prodejce i návštěvníky na jediných trzích s módou, šperky a designem, které se konají po celé České republice.

Tým projektu MINT

Napsali o nás: 

 Pravidelně se objevujeme v regionálních médiích: 

Náš tým

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Katka Pletichová

fotografka
+420 723 151 417

Katka ráda zastavuje čas, zalidňuje opuštěné prostory, hledá autentické prožitky a duši okamžiků. Miluje ty uvolněné chvíle, které tepou životem a lidé jsou si tak blízko, že jim stačí jen tak být. Proto pořádá trhy s atmosférou, ve které se takové momenty daří vykouzlit.

Adéla Štěpánková

ministryně PRopagandy
+420 739 218 359

Adéla hlavně komunikuje, postuje, kliká, tvoří a na všechno si dělá tabulky, což je asi tak jediná známka toho, že má původně vystudovanou ekonomku. U nás má na starosti Facebook a kontakt s médii i partnery.

Klára Vernarcová

Instamanagerka a fotografka
+420 605 865 386

Klárka je na Instagramu jako ryba ve vodě. Krauluje v něm totiž už od jeho založení a ještě si k tomu vystudovala marketing. Do toho foťákem nejradši chytá momentky, emoce a hlavně úsměvy. A těch je na MINTu nepočítaně :)