SEN´S fashion

Příběh značky SEN‘S

móda

Příběh značky SEN‘S

STANISLAVA ŠENKÝŘOVÁ

Módní návrhářka Stanislava Šenkýřová si svůj cit pro umění začala pěstovat od útlého mládí v rodném Veselí nad Lužnicí, kde docházela do základní umělecké školy pod vedením akademického malíře Vladislava Rektorise. Ve studiích poté pokračovala na střední umělecké škole v Českém Krumlově, kde se věnovala oboru malba obrazu. Postupem času se ale kromě malování obrazů zamilovala do módního návrhářství, kterému se nyní naplno věnuje ve svém ateliéru v Brně, kam se přestěhovala a kde založila vlastní značku SEN‘S.

Stanislava představila svou první fashion kolekci ve svém rodném městě dne 18. 9. 2020 na charitativní akci ve Veselí, jejíž výtěžek šel do nemocnice na onkologii v Táboře. Stanislava se ve své návrhářské tvorbě inspiruje elegantní ženskostí, hrou barev a v neposlední řadě neotřelými střihy. Na módě ji totiž nejvíce přitahuje její tvárnost a neobvyklost.

Mladá návrhářka nachází inspiraci v přírodě, architektuře, filmu, obrazu i ve věcech běžného všedního dne. Její práci provází experimentování a hledání nových struktur, vzorů, tvarů a barevných kombinací. Extravagance je však jejím základním opakujícím se prvkem.

Značka SEN‘S tvoří především limitované módní kolekce. Při zakázkové tvorbě klade důraz zejména na individualitu každého klienta.