Alien DNA

česká nezávislá značka streetwearové módy, založeno na Žižkově r. 2003

móda

Alien DNA je nezávislá česká streetwearová značka s mnohaletou tradicí založená v Praze na Žižkově už v roce 2003.

Brand je nezaměnitelý svým designem, ve kterém se mísí vlivy komiksu, street art, kyberpunku a free tekno kultury.
"Vzešli jsme z prachu rave parties a ze streetwearu učinili symbol."

Naší vlajkovou lodí jsou MIKINY. Na jejich výrobě spolupracujeme už od začátku se zkušenými profesionály z oboru napříč Českem, ať na konstrukci střihů nebo výběru materiálů a dalších komponentů, které jsou také od českých dodavatelů. Jsme pyšní na to, že můžeme naše výrobky označit Made in Czech Republic.
Spíš než národní patriotismus je za tím ale radost z toho, že lokální textilní výroba může být udržitelná, fungovat ve férových podmínkách a konkurovat originalitou i kvalitou masové produkci velkých firem.

Tiskneme SÍTOTISKEM a pečlivou ruční práci našich mistrů tiskařů oceníte také v trvanlivosti potisků. Nešidíme to nějakými nažehlováky, které vám po čase popraskají nebo se odrolí. Jde nám o kvalitu a o to, aby vám oblečení od nás dělalo radost a sloužilo co nejdéle:)

Autorem většiny grafických návrhů charakterizujících značku Alien DNA je SGX, výtvarník, DJ a zakládající člen soundsystému CIRKUS ALIEN, který vytvořil jeho vizuální podobu a také mnohým dalším na freetekno scéně v Česku a Evropě už od poloviny 90.let minulého století (!).

Součástí Alien DNA je ŠICÍ ATELIÉR, kerému vládne Romana Hájková a ve kterém vytváří malé série takřka modelových kousků oblečení, které mají ambici stát se tím skutečně originálním a výjimečným ve vašem šatníku. Grafickou postprodukci šéfuje Ondřej K. zajíštující také precizní předtiskovou přípravu alieních motivů.

Kontakt