Alien DNA

česká nezávislá značka streetwearové módy, založeno na Žižkově r. 2003

móda

Alien DNA je nezávislá česká streetwearová značka s mnohaletou tradicí. První obchod jsme otevřeli v Praze na Žižkově už v roce 2003. Brand je nezaměnitelý svým designem, ve kterém se mísí vlivy komiksu, street art, kyberpunku a free tekno kultury.
"Vzešli jsme z prachu rave parties a ze streetwearu učinili symbol."

Naší vlajkovou lodí jsou MIKINY. Na jejich výrobě spolupracujeme už od začátku se zkušenými profesionály z oboru napříč Českem, ať na konstrukci střihů nebo výběru materiálů a dalších komponentů, které jsou také od českých dodavatelů. Jsme pyšní na to, že můžeme naše výrobky označit Made in Czech Republic.
Spíš než národní patriotismus je za tím ale radost z toho, že lokální textilní výroba může být udržitelná, fungovat ve férových podmínkách a konkurovat originalitou i kvalitou masové produkci velkých firem.

Tiskneme SÍTOTISKEM a pečlivou ruční práci našich mistrů tiskařů oceníte taky v trvanlivosti potisků. Nešidíme to nějakými nažehlováky, které vám po čase popraskají nebo se odrolí. Jde nám o kvalitu a o to, aby vám oblečení od nás dělalo radost a sloužilo co nejdéle:)

Autorem většiny grafických návrhů charakterizujících značku Alien DNA je Jan Kokotek aka SGX, zakládající člen soundsystému CIRKUS ALIEN, DJ a výtvarník, který určil i vizuální podobu jeho akcí a také mnohým dalším na freetekno scéně v Česku a Evropě už od poloviny 90.let minulého století (!).

Součástí Alien DNA je ŠICÍ ATELIÉR, kerému vládne Romana Hájková, absolventka oděvní průmyslovky a ve kterém vytváří malé série takřka modelových kousků oblečení, které mají ambici stát se tím skutečně originálním a výjimečným ve vašem šatníku. O grafickou postprodukci se stará a cenné odborné rady poskytuje náš stálý spolupracovník Ondřej zajíštující také preiczní předtiskovou přípravu alieních motivů.

Kontakt

 http://aliendna.cz

Ukázky zboží

Kdy jste mohli prodejce potkat