Ateliér mozaiky

Našimi zákazníky jsou ti, kdo mají vztah k umění a uměleckému řemeslu, rádi se obklopují krásnými věcmi a hledají hodnoty, které je přesahují.

šperky & bižuterie

V Ateliéru mozaiky se zabýváme restaurováním mozaik z ručně štípaného skla a kamene, včetně mozaik z plochého tabulového skla. Vytváříme nové autorské mozaiky a mozaikové šperky. Techniku mozaiky vyučujeme na výtvarných kurzech.


Ateliér mozaiky sídlí v Hradci Králové, ale restaurujeme mozaiky z celé České republiky a ze zahraničí. Spolupracujeme s fakultou restaurování v Litomyšli, kde jsme se podíleli na projektu ministerstva kultury NAKI – „Restaurování mozaik tzv. české mozaikářské školy ze skla a kamene“.


V Ateliéru mozaiky pravidelně pořádáme víkendové kurzy mozaiky pro veřejnost. Zájemci si mohou vybrat z kurzu mozaiky z ručně štípaného skla a kamene, kurzu mozaiky z řezaného plochého skla, nebo kurzu výroby mozaikových skleněných šperků.


Objevili jsme krásu barevného skla, kouzlo figurální zkratky i výtvarnou a řemeslnou dokonalost mistrů, kteří mozaiku vytvářeli dávno před námi. Našimi zákazníky jsou ti, kdo mají vztah k umění a uměleckému řemeslu, rádi se obklopují krásnými věcmi a hledají hodnoty, které je přesahují.

Kontakt

Ukázky zboží

Kdy se s prodejcem můžete setkat