BEAIVI Design

Back to the Roots

móda
doplňky

BEAIVI Design je začínající slow-fashion značka oblečení a módních doplňků, vyráběných především technikou ručního tkaní. Zakladatelka značky textilní designérka Eva Hájková žije a pracuje částečně v Čechách, částečně ve Finsku a její tvorba je ovlivněna jak českými, tak finskými tradicemi a materiály.

Značka klade důraz nejen na tradice, ale především na 100% přírodní materiály jako je alpaka, vlna či len. Pro značku jsou typické originální barevné kombinace a důraz na citlivý výběr barev, které mají za úkol pozvednout vibrace i náladu zákazníků při každodenním nošení výrobků a pomoci k sebevyjádření pomoci barev. 

BEAIVI je sámská (laponská) bohyně slunce a stejně jako ona, tak i produkty značky BEAIVI Design mají za úkol vnášet světlo do našich (nejen dlouhých, tmavých zimních) dní. Značka se chce také postupně profilovat směrem k využití především lokálních přírodních materiálů.

Debutující kolekcí značky BEAIVI Design byla luxusní kolekce ručně tkaných a pletených zimních doplňků z alpaky Alpaca collection autumn/winter 2022-2023, jejíž součástí bylo devět ručně tkaných různobarevných šál a deset nákrčníků z alpaky, doplněných pletenými čepicemi. 

Druhou kolekcí značky je limitovaná kolekce barevných letních šatů z českého lnu doplněných ručně tkanými pásky z finské, přírodními barvivy barvené stoprocentní vlněné příze. Součástí kolekce jsou jednoduché krátké a dlouhé šaty ve třech barvách - šafránová, ledově modrá a irská zelená.  Zákaznice si k jednotlivým šatům mohou vybrat ručně tkaný barevný pásek  dle vlastního výběru. Součástí minikolekce jsou i drobné doplňky jako praktické kabelky přes rameno a gumičky do vlasů vyrobené ze zbytků látek. 

Autorka touto kolekcí navázala spolupráci s finskou textilní designérkou Annou Vasko a její značkou Aurinkokehrä, která se specializuje na přírodní barvení a design tkaných látek z finské vlny. 

Kolekce bude uvedena v dubnu 2023 nejdříve na český trh. Šaty z českého lnu (přesněji řečeno lnu utkaného v českých tkalcovnách) jsou šité v české šicí dílně, zatímco vlněné pásky jsou ručně tkané samotnou autorkou v jejím ateliéru ve Finsku. Hlavním posláním kolekce je fúze česko-finských tradic a materiálů - lněné látky byly po staletí tradičním materiálem na výrobu oděvů, barevné, ručně tkané tkalouny a pásky patří k neodmyslitelným doplňkům jak českých, tak finských národních krojů. Oba materiály se v kolekci ale potkávájí v současném a svěžím kontextu, splňujícím nároky současných zákaznic na originální a pohodlné letní šaty. 

Kontakt

Kde jste mohli prodejce potkat za uplynulý rok