Ben Marko

krása a praktičnost

móda
kabelky & tašky
doplňky

Jak vznikly taštičky Ben Marko? Celý příběh začal ve chvíli, kdy jsem objevila designové látky, které byly ve srovnání s nabídkou na českém trhu úplně jiné. Vymýšlela jsem a zkoušela, co z látek ušít, abych se z nich mohla těšit každý den. A tak přišly na svět malé taštičky a kapsičky do každé kabelky. Protože která z nás nemá alespoň pár drobností, bez kterých se neobejde?
Ukázalo se, že nejsem jediná, kterou látky okouzlily. Šití dárků pro blízké a pro svou vlastní radost přerostlo v prodej na trzích a zakázkovou výrobu. Podle přání a zájmu zákaznic moje nabídka postupně rostla. Teď vyrábím tašky a taštičky pro malá tajemství i velké nákupy. Batohy i kabelky na výlety i do práce. Peněženky, psaníčka, kapsičky a toaletní taštičky na drobné i nezbytnosti. Pod mýma rukama vznikají originální kousky, z nichž žádný není stejný.
Na prvním místě je vždy jedinečná látka, která mne musí nadchnout nevšedním motivem. Vybírám ty nejlepší převážně z Japonska, také z USA, Evropy a samozřejmě i z autorské tvorby českých výrobců. Dávám přednost lnu a bavlně. Pracuji s pratelným papírem, korkem, plátnem z kopřivových vláken a dalšími. Svrchní látky z celého světa kombinuji s podšívkami, doplňky a šitím z české produkce. Záleží mi na precizním zpracování a dlouhé životnosti. Důležité jsou pro mne detaily jako kovové zipy nebo poutka z pratelného papíru.
Moje tašky jsou spojením originálního designu, kvalitních materiálů, ruční práce a pokory k přírodě. Každou tašku tvořím tak, aby byla krásným a zároveň praktickým doplňkem, který zatoužíte mít napořád u sebe.
Markéta

Kontakt

Ukázky zboží

Kdy se s prodejcem můžete setkat