ČÁRY A ČRTY

Čárám a črtám...

ostatní

Su animátorka a ilustrátorka a zajímám se o moravský folklór, tradice, pohádky i karty.

Moje současné prodejné projekty:

KALENDÁŘ pozapomenutých TRADIC 

V KALENDÁŘI je 12 ručně kreslených ilustrací zobrazujících české a moravské tradice, které se vážou k jednotlivým měsícům. Políčka se dny jsou dostatečně velká, aby v nich bylo dost místa pro vaše poznámky i pro označení našich jedinečných svátků. Bližší informace k nim si pak můžete přečíst v bonusovém SEŠITĚ, ve kterém najdete fakta, obyčeje i různé pověry spojené s příslušnými svátky na Moravě, v Čechách i Slezska.

 

 

ručně ilustrované karty: KARBANÍK & KARTÁŘKA aneb Vykládací mariášky:

KARBANÍK & KARTÁŘKA jsou inspirované moravským folklorem. Každá karetní barva je výtvarně zasazena do jiného ročního období i regionu. Listy doprovázejí ilustrace jarní, kule letní, srdce podzimní a žaludové karty jsou ve znamení zimy. Karty jsou plné lidových krojů (valašský, kyjovský, hanácký a kopaničářský) i nadčasových symbolů. Rozhodli jsme se propojit mariáš s vykládáním karet, protože mariášky se původně vyvinuly z tarotů.

Takže jeden večer můžete se svými mariáškami karbanit, druhý si s nimi sednout v tichosti do koutku a meditovat nad symboly a svým osudem. V tom vám pomůže i přiložený ILUSTROVANÝ SEŠIT s podrobným popisem významů jednotlivých karet a pravidly mariáše.

  

  

Kdy jste mohli prodejce potkat