Český Kenzan

Aranžování květin a rostlin bez vázy, bez hmoty

ostatní
Před lety jsme přišli s nápadem obnovit v Česku tradici aranžování květin do kruhového napichovacího ježka, vě světě známého jako kenzan. Kdysi tuto aranžovací pomůcku v 90. letech vytěsnila zelená aranžovací hmota a dnešní ekologické cítění vyvolalo poptávku po starém dobrém ježkovi.
Jedná se o kovový těžký předmět s ostrými jehličkami, na který napíchnete čerstvé květiny, doplníte větvičkami a umístíte je do nízké nádoby s vodou. Kenzan je primárně spojován s japonskou kulturou pro tradiční aranžování Ikebany. V našich krajích ho však prezentujeme jako pomocníka pro stabilnější ukotvení stonků květin a dřevin určené pro aranžování ve volném stylu. 
Svůj e-shop jsme spustili v prosinci 2021. Naší snahou je tedy nejen návrat ježka do českých domácností, ale hlavně ho představit jako aranžovací pomůcku a také pomocníka při vytváření tradičních i netradičních dekorací za pomocí přírodních materiálů. Náš sortiment je také obohacen o příslušenství, které mohou usnadnit práci s kenzanem. Jelikož je to pomůcka pro aranžování do nízkých nádob, nabízíme i různorodou keramiku.

Kontakt

Ukázky zboží

Kde jste mohli prodejce potkat za uplynulý rok