db.design

Oděvy pro ženy a dívky, bytový textil a doplňky s našimi originálními ilustracemi.

móda
doplňky

Oděvy pro ženy a dívky, bytový textil a doplňky s našimi originálními ilustracemi.

 

KDO JSME?

Kdo se skrývá pod názvem db.design? Jsme dvě obyčejný "holky", jedna učitelka a druhá máma na mateřský, které se snažily najít odreagování od současného zaměstnání. Postupem času se však stalo, že tahle snaha přerostla ve vášeň v tvoření. Písmeno "d" v názvu patří Šárce, která vyrůstala s maminkou učitelkou. To ji zřejmě předurčilo k tomu, že si pro svá studia vybrala pedagogickou fakultu, konkrétně obor výtvarná výchova a společenské vědy. Mimo vzdělávání budoucích generací se již delší dobu věnuje také bytovému designu. V naší firmě má na starosti "výtvarno". To znamená, že veškeré kresby vznikají pod jejíma rukama. Pod písmenem "b" se nachází Anežka, která pochází z "umělecké" rodiny. Tatínek je fotograf a maminka je textilní výtvarnice a pedagožka, vnučka Antonína Kybala, zakladatele české školy tapisérie. V průběhu svých studií se snažila volit obory naprosto nesouvisející uměním a tak postupně studovala zemědělství, regionální rozvoj, ekonomiku a cestovní ruch. A proto má v naší firmě na starosti hlavně technické a technologické záležitosti.

A JAK JSME SE MY DVĚ POTKALY?

V podstatě jsme se s menšími, či většími přestávkami potkávaly od dětství. Ať už to byly návštěvy na úžasné zahradě u Šárčiny rodiny, nebo hodiny výtvarky v lidušce. Později například zachraňovala Anežčiny průšvihy na gymnáziu a tak podobně. S plynoucími léty jsme se začaly setkávat třeba v čekárně zubní ordinace, nebo při čekání na ratolesti, které se zdokonalovaly v tenise.

CO VLASTNĚ DĚLÁME?

Netrvalo to dlouho a při pití kafíček jsme dostaly nápad začít něco vytvářet. Něco praktického, ale zároveň pěkného. A tak se dostaly na světlo světa naše první "neobyčejné utěrky" - utěrky s obrázky vytištěnými sítotiskem. Následovaly je ubrusy, prostírání, podložky, obaly na knihy a podobně. V podstatě postupně zkoušíme, co všechno se dá potisknout a rozšiřujeme tak náš sortiment…

A věřte, že nás to hodně baví!!!

 

Kontakt