Dědova dílna

Vyrábíme věci ze dřeva. Do bytu, do kanceláře, na památku, ale hlavně pro radost.

ostatní

Jsme dva. Kuba a Bětka. Každý si v dílně tvoří to co ho baví a jde mu to od ruky. Dřevěné bloky, fotoalba a obrazy jsou dílem Bety, Kuba vám zase vyrobí třeba fotku na dřevo.

PROČ DĚDOVA DÍLNA

Začalo to dílnou v Klimkovicích u Ostravy, kde tvořil Bětčin děda a praděda. Ctíme historii a odkaz, který nám předci zanechali. Vždy jsme téhle dílně říkali ,,Dědova dílna“ a chtěli jsme to zachovat. Staré dřevěné hoblice po pradědovi a stodola uzpůsobená pro výrobu. To je Dědova dílna, to jsme my.

První výrobky jsme vyrobili právě tam. Dnes už tvoříme na dvou místech. V Klimkovicích zpracováváme hrubý materiál. Dýhujeme, řežeme, brousíme a pak z něj v naší Brněnské dílně vyrábíme naše produkty. 

ŠETRNÉ K PŘÍRODĚ

Myslíme si, že by měla každá firma přemýšlet o dopadu svých výrobků na životní prostředí. Proto na své produkty používáme lepidla a nátěrové hmoty na vodní bázi, které méně zatěžují naši přírodu. Vyrábíme též ze zbytků a snažíme se využívat materiál na maximum, aby nic nepřišlo nazmar.

Balíme tak, abychom šetřili materiálem, ale aby k vám výrobek dorazil v pořádku. Pokud v balení najdete nějaké plasty, jsou to hlavně ty, které k nám přišly se zbožím a my je používáme smysluplně znova. 

JSME NOSITELI ZNAČKY ,,DŘEVO JE CESTA"

Podporujeme udržitelné hospodaření s Českými lesy a věříme, že díky používání dřeva, jako obnovitelné suroviny, děláme krok správným směrem. 

 

Kontakt