Design Ali

Česká značka, která miluje pratelný papír a vyrábí pro Vás originální kousky! Unikátní materiál, které nesmí chybět v žádném šatníku či domácnosti

kabelky & tašky
doplňky

Jsme Design Ali, malá autorská dílna na jižní Moravě. S péčí a láskou pro Vás vyrábíme originální hand-made kabelky a doplňky z přírodních materiálů. Milujeme pratelný papír a ten je i našim favoritem při našem tvoření. Úžasná novinka na českém trhu! Vzhledem i vlastnostmi připomíná kůži, ale patří do rodiny materiálů udržitelné módy! Materiál, který musíte vyzkoušet a který Vás nepřestane bavit svou nevšedností, který otvírá všemožné kreativní směry. Výjimečný styl pro všechny co milují přírodu a nové trendy! Udržitelná móda pro nás pro všechny. 

 

Pratelný papír/Kraft Tex je vyráběn z přírodních vláken celulózy, která vzniká z odpadového dřeva, celý výrobní proces šetrný k přírodě! Je recyklovatelný, lehký, odolný proti otěru, pevný v tahu a je rozměrově stálý, tudíž se nenatahuje ani nesmršťuje. Na první pohled vypadá jako kůže, nošením a průběžnou údržbou změkne a získává charakteristickou patinu. Kraft-Tex nebo-li pratelný papír po česku je označován jako „ECO – friendly“.

 

Kraft-Tex je vyráběn v Evropě. Jaké má certifikáty? Certifikát OEKO-TEX® Standard 100 a certifikát FSC. Je tedy akreditován jak Forestry Stewardship Council (FSC® C139589 a C133304) a Oeko-Tex, profesionálními orgány, které zajišťují, že materiál je odpovědně získáván a vyráběn, je také uznáván jako materiál šetrný ke zvířatům a životaschopná alternativa k mnoha koženým výrobkům. Na začátku tohoto roku získal pratelná papír ochrannou zámku "Vegan Society".Veganská ochranná známka Vegan Society je mocným symbolem, který spotřebitelé po celém světě okamžitě uznávají. Je skvělé, že můžeme používat tento punc kvality.

Organizace spojených národů odhaduje, že v září 2020 bylo na celém světě asi 78 milionů veganů. Tento nárůst vede k poptávce po potravinách vhodných pro vegany, ale také spotřebním zboží včetně obuvi a tašek. Podle The Vegan Society má trh s veganskou kůží do roku 2025 předstihnout trh se zvířecí kůží.

Kontakt

Kdy se s prodejcem můžete setkat

Kde jste mohli prodejce potkat za uplynulý rok