Doplněk pro život

Neskutečné příběhy skutečných lidí

doplňky

Projekt Doplněk pro život zapojuje sociálně vyloučené lidi (například handicapované nebo matky handicapovaných dětí), kteří nemohou chodit do práce. Z domova šijí originální ručně vyráběné společenské motýlky, ke kterým vždy píší příběh – nejen ten svůj životní, ale také příběh daného motýlku. Z každého prodaného motýlku jde polovina ze zisku přímo do rukou těchto žen.
Každý motýlek je zabalen v originální handmade krabičce ozdobené stejnou látkou, ze které je ušit motýlek. V krabičce najdete vždy příběh autorky – neznámé superženy. Například paní Gabka je matkou tří dětí, nejstarší z nich, Marek, prodělal dětskou mozkovou obrnu a je odkázán na invalidní vozík a čtyřiadvacetihodinovou pomoc svých rodičů. Paní Gabka už celých 17 let nemůže jít do práce a je jistým způsobem izolována. „Když jsem dostala nabídku šití těchto výrobku, byla jsem ráda za takovou změnu. Scházím se se stejnou skupinou lidí, kteří mají podobné problémy jako my, ale konečně po letech můžeme řešit jiné téma než léky, rehabilitace a plenky,“ přiznala paní Gabka.

V nabídce jsou pánské, dámské, dětské, dokonce i psí motýlky a pro holčičky čelenky s motýlkem. Šije se z různých látek, převažují ale spíše ty pestré. Cílem je ukázat, že motýlek se hodí jak na společenskou událost, tak si ho můžete vzít klidně do města k džínům a vypadat dobře. Vlastně nejen vypadat, hlavně cítit se dobře, protože na sobě budete mít motýlka obaleného láskou a zakoupením někomu pomůžete.

Kontakt

Ukázky zboží