EKVÁDOR NA DLANI

Podáváme Vám Ekvádor na dlani. Vyprávíme Vám příběhy původu řemeslně zpracovaných hamak, šperků z taguy a klobouků panama. Vybíráme si řemeslníky a pěstitele, kteří svým řemeslem rozvíjejí dávné tradice. S těmi spolupracujeme formou přímého a etického obchodu. Znáte? Neznáte Poznejte!

móda
šperky & bižuterie
doplňky
ostatní

Na FASHION MARKETU chci širokou veřejnost seznámit s úžasnými přírodními materiály:

 

- materiál TAGUA (slonovník), který roste jen v pár tropických oblastech na světě. Jedná se o ořechy co do kvality (ohromná tvrdost) i barvy srovnatelné se slonovinou. Jedná se o skutečně hmatový, ojedinělý zážitek. S uměleckými řemeslníky, kteří šperky z ořechů vyrábí, spolupracujeme na velmi úzké bázi. Taguu propagujeme jako etický materiál - tj. ozdob se, ale nezabíjej! Tagua je přírodní, organický a netoxický materiál. Má široké využití - nejen na výrobu šperků, ale také knoflíků, figurek, úchytek, klíčenek ... a stojí za to, aby veřejnost věděla o její existenci. 

 

- klobouky PANAMA, které se tradičně vyrábějí jen v Ekvádoru. Celý proces výroby klobouků je ruční a je velmi náročný. Materiál PAJA TOQUILLA jsou stonky trávy, kterou tkadlec ručně nasbírá. Stonky musí rozvláknit, tlouct, vařit, bělit sírou a sušit na slunci. Ze slaměných vláken pak tkadlec začne plést klobouk na tradičním dřevěném verpánku. Poté dílo přebírá kloboučník, který klobouk splete, vyžehlí, vylisuje, vypere, opatří stuhami a visačkami... Způsob tkaní klobouků je dokonce zapsán na Seznamu UNESCO. Spolupracuji jak s tkalci (klobouk superfino), tak s kloboučníkem panem Modestem.

 

- hamaky z čisté bavlny, případně s příměsí akrylátového vlákna. Tkaní hamak patří mezi tradiční ekvádorská řemesla už po několik staletí. Hamaky (a křesílka) nakupuju od rodiny Lemů v ekvádorských Andách.

 

 

Foto: An Skaly

Kontakt

Ukázky zboží