Elvenlune

Šperky ze snů utkané

šperky & bižuterie

Jmenuji se Irena Šmérková a vyrábím fantasy elfí šperky vyrobené z drahých kovů a přírodních kamenů.

Moje šperkařská cesta začala v roce 2007, kdy mě kamarádka seznámila s dráty a korálky. V roce 2010 mi bylo jasné, že tenhle koníček bude něčím víc. Pořídila jsem si proto živnostenský list a začala prodávat na Fleru pod přezdívkou Eire, která se časem stala mým uměleckým jménem. Od začátku mě to táhlo k fantasy a přírodním motivům, zamilovala jsem si práci se stříbrem a krásnými kameny. Nakonec jsem se rozhodla opustit původní profesi překladatelky a věnovat se výrobě šperků naplno.

Všechny šperky, které zde najdete, jsou výsledkem mé touhy zachytit střípky kouzelného světa a přetvořit je do něžných ozdob pro každodenní nošení. Kromě klasických šperků vytvářím i fantasy korunky nebo elfí uši. Najdete u mě také netradiční snubní prsteny pro váš den D. Velkou část mé práce tvoří zakázková tvorba, kdy máte možnost nechat si vyrobit šperk na míru podle Vašich snů a přání.

Všechny šperky vznikají ze stříbra ryzosti 925 nebo 999, zlaté šperky nejčastěji ze zlata ryzosti 585 (14k). Pro práci s drahými kovy jsem řádně registrovaná na puncovním úřadě. Kameny na výrobu šperků pečlivě vybírám, aby byly kvalitní a pokud možno přírodního původu. Kombinuji několik různých technik – klasické zlatnické postupy, odlévání do ztraceného vosku a drátování s pomocí tenkých drátků technikou wire-wrapping. Vznikne tak jedinečný styl šperků, který v sobě snoubí to nejlepší z každé techniky.

Do každého šperku vkládám kousek své duše a snů. Doufám, že okouzlí i vás a stanou se talismany na vaší cestě životem.

S láskou Vaše,

Eire z Elvenlune

 

Kontakt

Ukázky zboží