Eniade Jewels

Umělecké šperky s drahými kameny a minerály

šperky & bižuterie

Každá žena má svou vnitřní krásu, kterou může podtrhnout krásou svého zevnějšku. Tvořím šperky pro ženy, které umí být samy sebou a milují svou jedinečnost.

Značku Eniade jsem založila v roce 2019, kdy jsem se rozhodla začít věnovat svému koníčku cínování šperků naplno. Každý šperk, který v mých rukách vzniká, je jako malé umělecké dílo. Ráda se k tvorbě nechávám inspirovat samotnými drahými kameny, ale také krásami okolního světa a zejména přírodou. 

Při tvorbě šperků je pro mě zásadní výběr samotných kamenů, každý kámen proto vybírám s pečlivostí a důrazem na kvalitu.

Šperk může být krásnou ozdobou, ale může být i mnohem víc. Může dodávat sebevědomí, být podporou určitého záměru, osobním talismanem, připomínkou významné životní události, léčivým pomocníkem, nositelem naděje... Všechny tyto významy může šperk s drahým kamenem nést a proto tak ráda šperky vyrábím. Jsou daleko víc, než pouhé věci.

Pracuji technikou měkkého pájení, která historicky vychází z umění výroby vitráží. Materiál, který pro své šperky používám, je bezolovnatý cín s 3-4% podílem stříbra. K zavěšení šperků využívám kvalitní řetízky z chirurgické oceli, stejně tak háčky náušnic nebo karabinky zapínání. Ráda kombinuji různé materiály, proto také celek cínovaného šperku dotvářím například textilními šňůrkami.

Šperky ráda tvořím v ucelených kolekcích s jednotnou myšlenkou, ale také na zakázku a přání zákaznice.

V roce 2022 jsem také vytvořila první kolekci krystalových svíček s názvem "V tichu lesa". Tato kolekce zahrnuje svíčky ze sojového vosku ve skleničkách z upcyklovaného skla zdobené krystaly, které jsou očištěné ve studánce a nabyté přes noc v lese. Hlavní myšlenkou této kolekce je přinést energii lesa až domů.

 

 

Kontakt