Eniade Jewels

Umělecké šperky s drahými kameny a minerály

šperky & bižuterie

Každá žena má svou vnitřní krásu, kterou může podtrhnout krásou svého zevnějšku. Tvořím šperky pro ženy, které umí být samy sebou a milují svou jedinečnost.

 

Všechny minerály a drahé kameny, se kterým pracuji, vnímám jako svébytné kousky se svou vlastní energií. Každý jednotlivý kámen, krystal či mušle vdechuje svou jedinečností šperku vlastní život.
Věřím v životadárnou sílu ve všem kolem nás, a to i v sílu, kterou může člověk svým konáním vložit do dané věci. Inspiruje mě náš svět, příroda a její viditelné i neviditelné krásy.
Když šperk tvořím, naslouchám své duši a vkládám do něj pozitivní myšlenku, proto je každý jiný a má svůj specifický náboj.

Pracuji technikou měkkého pájení, která historicky vychází z umění výroby vitráží. Materiál, který pro své šperky používám, je bezolovnatý cín s 3-4% podílem stříbra. K zavěšení šperků využívám kvalitní řetízky z chirurgické oceli, stejně tak háčky náušnic nebo karabinky zapínání. Ráda kombinuji různé materiály, proto také celek cínovaného šperku dotvářím například textilními šňůrkami.

 

 

Kontakt