Etnosvět

Poznejte svět chutí, který nemá hranic!

delikatesy

Jen pár kroků od stanice metra I. P. Pavlova a rušné magistrály najdete oázu klidu v podobě vegetariánské restaurace Etnosvět. Restaurace se rozprostírá ve dvou patrech, přes léto je navíc ve vnitrobloku otevřena uklidňující zahrádka. Primárním cílem celého podniku bylo od počátku klást důraz na precizní přípravu vegetariánských a veganských jídel z nejlepších surovin spojenou s  propracovaným aranžmá pokrmů tak, aby Etnosvět mohl kvalitně obstát v náročném světě gastronomie.

Snahou celého týmu je tak ukázat lidem, že vegetariánská či veganská jídla mohou být skutečným gastronomickým zážitkem. Přípravu veganské speciální nabídky navíc můžete sledovat na vlastní oči, takže máte šanci s kuchařem probrat taje a specifika této kuchyně.

Mezinárodní tým kuchařů vede francouzský šéfkuchař Anthony Kulehsa, jenž má vždy dle aktuální sezóny na starost přípravu pestrých jídel z různých koutů světa. Obědová menu jsou pak pod taktovkou zkušeného izraelského kuchaře Noama Ariel Daroma.

Unikátem, se kterým se ve většině vegetariánských restaurací nesetkáte, je osmi-chodové degustační menu včetně dvou variant párování s vínem.

Etnosvět je bezpochyby zajímavým místem, které rozhodně mohu doporučit i nevegetariánům. Ze stálic z menu bych rozhodně vypíchnul Ořechový Wellington nebo Pekingskou „kachnu“.

Kontakt

Ukázky zboží