Hvězdný bazar

Znovu v pohybu

móda
šperky & bižuterie
kabelky & tašky
doplňky

Hvězdný bazar je charitativní obchod nejen s oblečením z druhé ruky, který zároveň slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy. Česká asociace paraplegiků – CZEPA provozuje již osmým rokem obchod v Jungmannově ulici. Pobočka v Karlíně je pobočkou zcela novou a zapadá do pulzujícího a obchodně se rozvíjejícího Karlína. Prostor slouží mimo jiné i k setkávání, například nad šálkem dobré kávy. V Hvězdném bazaru pracuje 13 osob, z toho je 8 vozíčkářů a 2 osoby s jiným hendikepem.

Od začátku projektu jsme pomohli již 25 klientům, kteří kvůli svému handicapu nemohli najít práci. Díky naší systematické podpoře se nám podařilo dodat klientům zpět ztracené sebevědomí, praxi, soft skills a v neposlední řadě zprostředkovat pracovní místo na otevřeném trhu práce.

Oblečení do bazaru nám věnují obyčejní lidé, ale i herci, zpěváci, moderátoři a influenceři. Pravidelně nás sbírkami oblečení podporují také firmy. V našem Hvězdném bazaru seženete také široký sortiment lokálních výrobků z chráněných dílen, českých malovýrobců, výrobků s originálním designem.

Hvězdný bazar si zakládá na principech sociálního podnikání. Nadpoloviční většinu jeho zaměstnanců tvoří lidé s hendikepem. Veškerý výtěžek z prodeje je reinvestován do provozu a rozvoje obchodu nebo do vzdělávání a podpory pro zaměstnané vozíčkáře. Nadšeně se řídíme zásadami environmentálně šetrného podnikání. Záleží nám nejen na prodloužení životního cyklu oblečení, ale i na minimalizaci odpadu a využívání recyklovaných nebo v přírodě dobře rozložitelných materiálů.

Kontakt

Ukázky zboží