indijanka

DESIGN dekorace a doplňky z ekologického materiálu Mýdlenky • Sojové svíčky • Květináčky • Podtácky • Brože Vyrobené s lehkostí a ladností v podhůří Orlických hor •Hlavně ladně•

doplňky
ostatní

Mé jméno je Janka, ze kterého vychází i moje značka •INDIJANKA•    

 

Celé to začalo, když jsem po téměř 10.letech odešla z Prahy, kde jsem měla skvěle placenou práci a slušně rozjetou kariéru. Přestalo mi to celé dávat smysl, a tak jsem odešla na samotu ke koním. Díky magické přírodě a prostoru se více vnímat a naslouchat si, se u mě objevila obrovská vlna kreativity a potřeba tvořit.

Vždy jsem měla po bytě spoustu papírků s texty, které mi připomínaly na co se mám soustředit, co je v životě opravdu důležité a hlavně se u toho nezapomenout smát. Při jedné návštěvě kavárny jsem zahlédla magnetky, ze kterých si člověk pomohl poskládat motivující slova např. Jsem okouzlující a milovaná. Ta forma mě totálně nadchla. A tak jsem texty převedla na magnetky, které jsem si i vyrobila.

V ten moment jsem si uvědomila, že pokud texty pomáhají mně, tak musí pomáhat i ostatním. Tak jsem začala vyrábět magnetky pro ostatní, a tak to celé začalo ♥

Postupem času jsem moudré i vtipné texty z magnetek přesunula na ručně dělané brože a magnetické záložky (i plakáty). Texty je dobré mít, co nejvíce na očích a tyto alternativy to splňují. A nejen to, jsou i praktické.

Už si ani nepamatuju, jak se to stalo, ale do cesty mi vplula pryskyřice. Zamilovala jsem se do nekonečna možností tvoření s ní, jak s barvami, tak se sušenými ručně sbíranými květy v podhůří Orlických hor. Naplňuje mě pocit harmonie mít kousek Vesmíru a přírody vždy nablízku.

Při tvoření jsem v jednotě s Vesmírem - se sebou. Najednou přestanou existovat hranice i čas, a já můžu tvořit cokoliv, co chci a co cítím uvnitř. V těchto momentech se vytrácím z tohoto světa a tančím a zářím jinde, daleko ode všeho. Kouzelné splynutí s mým vnitřním světlem, kde je vše v naprostém pořádku a kde jsem opravdová já ... tady a teď.

I to byla inspirace pro natočení Kurzu Tvoření s pryskyřicí, aby ostatní mohli mohli zažít ten pocit a mohli tvořit s menšími nezdary a omyly, jako já. Na kurz můžete mrknout zde ⇒ Tvoření z pryskyřice.

Pryskyřice mě nakonec přitáhlo k lapačům snů a květinovým obrázkům, kde můžu konečně využít ty stovky peříček (labutích, havraních, holubích), a nasbíraných a usušených květů, které si schovávám. Takže to do sebe krásně zapadlo. A taky jsem začala tvořit s netoxickou pryskyřicí, aby mi to celé dávalo větší smysl.

A aby toho nebylo málo, tak jsem si do cesty přitáhla další materiál k nekonečnému tvoření a to je JESMONITE. Ekologický kompozit, ze kterého vyrábím mýdlenky, sojové svíčky, květináče, podtácky, a který mě v mém tvoření posouvá zase dál.

Vesmír, barvy a příroda jsou mou velkou inspirací a díky nespoutané kreativitě tvořím nesmírné-vesmírné barevno, a to mě ba(r)ví.

Miluju neobyčejné věci a v hlavě mám neskutečné množství nápadů a barev, které postupně realizuji.

Pokud máte chuť přečíst si více z mé cesty, tak mrkněte na rozhovor, který jsem dělala pro Darujeme české Vánoce ⇒ •INDIJANKA•: “Chci i nadále tvořit s lehkostí a humorem”

Ukázky zboží