JEDNA BEDNA

Jsme JEDNA BEDNA. Každý si tu svou, i když někdy popletenou bednu, nosíme stále na ramenou. Není v nich však žádný rozdíl! Je to právě jedna bedna, kterou máme společnou. Lidská hlava k přemýšlení, sdílení a ke tvoření. Každá bedna je potřebná, každá se počítá...

móda
šperky & bižuterie
doplňky

V našich dílnách najdou uplatnění lidé, kteří mají vlivem svého onemocnění znevýhodněný vstup na běžný trh práce. Získají tak nejen výdělek, ale také potřebné pracovní a sociální dovednosti, což přispívá k jejich opětovnému začlenění do společnosti. Provozujeme mimo jiné i 2 řemeslné chráněné dílny, konkrétně se jedná o textilní a sklářskou dílnu. V těchto chráněných dílnách nalezne tvůrčí práci až 24 osob s duševním onemocněním. Nákupem u nás tak uděláte radost nejen sobě a svým blízkým, ale zároveň pomůžete těm, kteří to potřebují.

Ve sklářské dílně vznikají překrásné vitráže z barevného skla již od roku 2006. Vyrábíme technikou tiffany či fusingu čistě dekorativní předměty i produkty určené pro praktické využití v domácnosti. Mezi velice oblíbené výrobky v podobě dekorativních předmětů patří šperky, kytičky na zápich do květináče, závěsné dekorace na stěnu nebo do oken, mozaikové obrazy a mnoho dalších. Produktů do domácnosti u nás naleznete také celou řadu, jedná se o ozdobné lžičky ze skla, lampičky, ozdobná zrcadla, truhličky na šperky apod. Zaměstnanci sklářské dílny pracují také jako lektoři na kurzu tvorby vitráží, který je určen pro veřejnost. Zde se i úplný začátečník může naučit základy této techniky.

Textilní dílnu provozujeme již od roku 2007 a sídlí přímo v prostorách komunitního centra Jedna bedna. Oblíbenými výrobky z této dílny jsou tašky, kabelky, obaly a kapsičky, kapsáře, zástěry chňapky, sukně a textilní dekorace.

 

ORIGINÁLNÍ, LOKÁLNÍ A S LÁSKOU DĚLANÉ.

 

Kontakt

Kde jste mohli prodejce potkat za uplynulý rok