JRK BioWaste Management

Podnikáme v oblasti odpadového hospodářství, zaměřujeme se na biologický odpad. Hledáme způsoby, jak předcházet jeho vzniku.

ostatní

Společnost JRK Waste Management za dobu své existence od roku 2009 ovlivnila více než 500 000 obyvatelů a je partnerem více než 450 obcí v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Prostřednictvím projektu "Pro měně odpadu" se snaží předcházet vzniku bioodpadu a už několik let si hrdé stojí za systémem domácího kompostování, protože ví, že při tomto řešení obce i jednotlivci nešetří jen své rozpočty, ale i naše životní prostředí. Právě díky tomu, že bioodpad z obcí nekončí na skládkách, ale v kompostérech, snižují množství CO2, které by bylo jinak produkované na jejich územích (například díky tomuto řešení za rok 2014 a 2015 se jí a 360 obcím v České republice, na Slovensku a v Maďarsku podařilo ušetřit neuvěřitelných 7 846 307,461 kg C02).

Kromě práce s obcemi je také provozovatelem největších internetových obchodů s kompostérmi a doplňkovým zbožím ve všech třech zemích. Na jejich e-shopu www.zahradni-kompostery.cz možete nájsť široký sortiment vysoce kvalitních kompostérů, od super-rychlostních elektrických určených menším domácnostem, po velkoobjemové zahradní. Jejich nejrychlejší kompostér zvládne všechny druhy potravin (dokonce i maso!), a dokáže kompostovat ve 24 hodinách – což je docela výkon v porovnání s měsícem jako u konvenčních kompostérů. V Praze jejich kompostéry můžete nalézt v soukromých domech, stejně jako v nělterých restauracích a školách.

 

Víte o tom, že v průměru až 45% ze směsného komunálního odpadu se dá zkompostovat?

Ukázky zboží

Kdy jste mohli prodejce potkat