kathree ART

Věřím, že mandala dokáže v člověku zanechat pocit a přenést náladu, kterou sama prožívám, když ji maluji. Jejich tvorba je mým relaxem, a proto doufám, že u nich budete cítit především klid, radost a povzbuzení.

ostatní

Mandaly si maluji už strašně dlouho.. jen jsem dříve asi nevěděla, že se jim říká mandaly  Už ve škole jsem si kreslila ozdobné rohy na sešity, ale největší milník přišel po narození mého úžasného syna Davídka. Ještě když jsem ho nosila pod svým srdíčkem, tak jsem s ním při kresbě relaxovala, už v té době mi dodával neuvěřitelné množství inspirace a radosti. A přesto, že mandaly nejsou to jediné, co maluji, tak teď tvoří hlavní část mého “repertoáru”  

Věřím, že mandaly dokáží promítnout pocity, které cítím, když je tvořím. Že dokáží vyvolat emoce a třeba pohladit duši. Miluji ten klid, který prožívám, když je kreslím. Ten únik mimo běžný časoprostor. A tu obrovskou pokoru, kterou cítím, když se Vám něco z mé tvorby líbí.. Už jako malá jsem na prázdninách u babičky a dědy prodávala své, na plotě zavěšené, obrázky :) A nyní jsem dostala odvahu na to otevřít svůj šuplík s obrázky a splnit si své dětské sny i jako dospělá. Vydala jsem svoji první limitovanou edici zápisníků, jejichž desky zdobí mé vlastní motivy, a chci pokračovat dál. Snů mám mnoho a díky vám i energii a odhodlání si je plnit :) Za to vám nikdy nepřestanu být vděčná! 

Mandaly maluji různými technikami, nejčastěji používám akvarelový podklad, perokresbu, nebo akrylové barvy. Miluji ale také eleganci kamínkových mandal nebo rozmanitost zentangle. Každá mandala je originál a nikdy dopředu nevím, jak bude vypadat. Řídím se především svým instinktem a pocity. V mých obrazech nehledejte dokonalost počítačové grafiky, ale pocity, radost, hromadu trpělivosti a stovky - možná tisíce - hodin píle. A když si potřebuji od obrazů na chviku odpočinout, vrhám se do tvoření drobných radostí, jako jsou malé kapesní mandalky pro štěstí, dřevěné záložky do knížek, nebo náramky z minerálních kamenů a skleněných korálků.

 

Kontakt