Keramika Poš

"S prstem v hlíně"

doplňky
ostatní

Za výrobky na této stránce sedí Martin Poš.

Martin je srdcem i duší keramik, který se po letech navrátil ke svému řemeslu a hledá nové směry, kterými se jeho tvorba bude nadále ubírat.

V devadesátých letech se vyučil keramikem a hrnčířem a po škole se převážně věnoval tzv. modré keramice. V té však podle jeho slov již nenachází propojení a tento rok se jeho tvorba nese v duchu co největšího barevného minimalismu, avšak i expresi, která se projevuje v nezvyklých tvarech jeho předmětů.

Jeho keramiku, či porcelán tak jistě brzy poznáte zcela určitě na základě symbolických otisků prstů, které vytvořili dokonalý tvar na kruhu, aby jej následně zprohýbaly a promačkaly, čímž odkazují na původní tvárnost tohoto ušlechtilého materiálu. 

Spontánní tvary keramiky a porcelánu z našeho ateliéru jsou inspirovány japonskou filozofií, která oslavuje čistotu a jednoduchost řemeslného zpracování. Tím zároveň reflektujeme i současný návrat k jednoduchosti a minimalismu předmětů každodenního používání.
Nevyhýbáme se však i inspiraci klasickou formou evropského historického porcelánu. 

Všechny naše výrobky jsou ručně točené na hrnčířském kruhu, vyrobené pouze z kvalitních a zdravotně nezávadných materiálů.

V naší nabídce najdete hrnky i šálky na čaj nebo kávu či kalíšky na espresso. Misky na ovoce, polévku nebo zdravou snídani.

Čisté bílé tvary kvalitního porcelánu jsou dekorovány decentním zlatým nebo platinovým prvkem. Jindy jsou pouze čisté bez dekoru.

Keramický ateliér Martin Poš se věnuje i rozměrnějším realizacím. Jsou to především porcelánové vázy, dosahující výšky až 70 centimetrů. 

Kontakt

Ukázky zboží