Kolem Krku

Za nás mluví ruce

móda

Kdo jsme?

Roman a Honza. Dva studenti vysokých škol v Praze, kteří vždy chtěli podnikat. A pomáhat. To se nám povedlo spojit a tak vznikl projekt Kolem Krku. Projekt, který stojí na třech pilířích - ruční řemeslná výroba skutečně originálních a stylových pánských doplňků, výroba z čistě přírodních materiálů s ohledem k přírodě. A v neposlední řadě pomoc sluchově handicapovaným - proč? To se dozvíte níže ;)

 

Jak to začalo?

Honza měl za to, že na našem trhu stále chybí skutečně kvalitně řemeslně zpracované pásnké doplňky. Na jedné straně jsou tu levné, masově vyráběné, navíc z všelijakých pochybných materiálů, "prefabrikáty" z Asie. Na straně druhé je tu řada šikovných lokálních výrobců, kteří však nepoužívají ty nejvhodnější materiály. 

Roman naproti tomu přišel se zcela odlišným nápadem - chtěl najít něco, čím by mohl pomoci sluchově handicapovaným. Od malička totiž žil se svojí neslyšící maminkou Petrou (shodou okolností vyučenou švadlenou)  a věděl, jak nesmírně obtížné je pro ni najít důstojné a férově zaplacené zaměstnání.

 

Co je náš cíl?

Každý z našich "třech pilířů" s sebou nese svůj vlastní cíl. Ve zkratce má tedy Kolem Krku tři cíle:

1) Nabídnout českým mužům skutečně kvalitní, ručně vyrobené dopňky - jak v Kolem Krku říkáme - "s duší". Nejen, že si dáváme záležet při výrobě samotné a postupujeme podle tradičních způsobů, ale pracujeme také s odpovídajícími materiály.

2) Šířit povědomí o udržitelné módě a vysvětlovat, proč je lepší koupit si jednu ručně vyrobenou kravatu od lokálního výrobce za stejnou cenu jako deset jiných z Asie. Upozorňovat na negativní aspekty globálního módního průmyslu a ukázat, že to jde i jinak - a lépe.

3) Pomáhat lidem se sluchovým postižením. Zprvu tak, že jsme se rozhodli věnovat 5% z našeho zisku ve prospěch organizace Tichý svět, která těmto lidem dlouhodobě pomáhá. Později, v případě otevření dílny, těmto lidem nabídnout kreativní a zajímavou práci za skutečně férovou odměnu. 

 

Naše produkty

Při výrobě produktů se striktně držíme našich hodnot - používáme zásadně ty nejkvalitnější přírodní materiály - tradičním a tím vůbec nejluxusnějším je přírodní hedvábí, které v současné době odebíráme z Itálie a Velké Británie. Mezi další materiály, které používáme a které již brzy najdete v našem e-shopu, patří vlna, len a bavlna.

Při výběru každého z těchto materiálů se zabýváme také tím, odkud tento materiál pochází. Vzhledem k tomu, že na území Evropské unie platí velmi přísná pravidla co se chovu zvířat i textilní výroby týče, drtivou většinu materiálů odebíráme z Evropy. Již zmíněné hedvábí z Itálie a Velké Británi, vlnu z Francie a Itálie a len z České republiky. Bavlnu s tištěnými vzory jsme odebírali z Japonska.

I balení našich produktů je k přírodě co nejšetrnější - produktové obaly jsou vyrobené z recyklovaného a dále recyklovatelného tzv. "kraftového" papíru. Při balení produktů nepoužíváme žádné směsové obaly, nerecyklovatelné ani plastové části.

 

Více o nás smotných, našem příběhu a celém projektu se dozvíte na našich stránkách, v rubrice "O nás": https://www.kolem-krku.cz/o-nas/

Kontakt