Lipka

Na detailech záleží.

móda

Lipka je dámská móda, charakterizuje ji radost, nápad a experiment. Každý kousek nese jedinečnost a spojení s přírodou. Propojují se zde techniky tisku, sítotisku, zatkávání ovčí vlny, voskové batiky, patchworku a quiltu. Právě těmito textilními technikami, vykouzlím z každého kousku oblečení, kousek vyjímečný.

Asi nejvice vás  upoutají barevné aplikace z ovčí vlny ZATKÁVÁNÍ (plstění) pomocí specielních jehel do látky zaplstím barevné ovčí česance a pak vše prošiji kontrastní nití (QUILTOVÁNÍ). Kromě plstění jehlou používám i mokré plstění (voda, mýdlo, ruce).  Popsala bych to, jako takové šoulání vlny a tak vznikne můj oblíbený dred. Ovčí vlna pro mě znamená sebevyjádření, barevné ladění, plynutí a hlavně něžné propojení s přírodou.

Naopak technika VOSKOVĚ BATIKY mě burcuje a nedá spát. Chci přijít na kloub této prastaré indické technice, která mě vždy svým výsledkem překvapí. Na přírodní látku nanesu štětcem rozpuštěný batikovací vosk, pak barvím, suším a celý proces znovu několikrát opakuji až na látce není ani místečko bez vosku :-) Teprve pak, pro změnu, zas ten vosk začnu suntávat, jak jinak teplem, žehličnou, napařováním, horkou vodou. Celý proces je náročný, ale stojí za tu námahu, odměnou jsou mi jemné krakely a neuvěřitelná barevná propojení, které i vy můžete ocenit na dlouhých šatech.

PATCHWORK = záplatování, je to srandovní, protože původní využití každého kousku i použité latky vymizelo. Já si naopak koupím kus látky, kterou rozstříhám na malé kousíčky a znovu sešívám :-) Tož, co už s námi novodobými patchworkářkami, prostě nás to baví a jsme touto technikou uchváceny. Komu je tato technika také milá, najde u mě určitě své oblíbené kousky.

SÍTOTISK pro mě, nejnovější ze všech těchto technik. Motiv si nakreslím na pauzák, přenesu na síto a pak tisknu, tisknu, tisknu..... , kromě sítotisku často ve svých projektech používam tisk přes šablonu tupováním nebo tisk z gelové destičky.

Všechny tyto zminované techniky vzájemně propoji k mé úplné vizuální spokojenosti.

 

Zapomněla jsem podotknout, že kvalitní české látky jsou samozřejmostí.

Nepřemýšlím o oblečení jako něčem, co zakrývá nedostatky postavy, ale naopak odhaluje přirozenou krásu, dodává jiskru, úsměv na tváři a činí ženu krásnou a šťastnou. I já jsem šťastná, že v mém oblečení rádi chodíte a znovu se do Lipky vracíte. Děkuji

Veru z Lipky

Kontakt

Kdy se s prodejcem můžete setkat

16.03.24 - 17.03.24

Kde jste mohli prodejce potkat za uplynulý rok