Louise Art

S láskou tvořím od srdce pro srdce. :)

ostatní
O MĚ A MÉ TVORBĚ
Jsem Luisa a narodila jsem se v mé milované krajině Českého středohoří. 
Malování je mé poslání od malička.
Z lásky k tvorbě a přírodě, kde jsem trávila většinu svého času bylo pro mě těžkým rozhodováním se vydat na střední školu, kdy jsem si nemohla vybrat mezi prestižní grafickou nebo humanitní se zaměřením na ekologii. Rozhodla jsem se nakonec pro Hellichovu grafickou v Praze a tato škola pro mě byla velmi náročná a když už se tvořilo, bylo to hodně na pravidlech než rozvoji potenciálu, alespoň v oboru, který jsem si vybrala. Myslela jsem si, jak budu tvořit a mít po škole nějaký čas, ale bylo to spíše o učení a věnování se studiu na maximum. Školu jsem zvládla, nebo si ji spíše vydřela, ale na nějaký čas mě odradila od tvoření a tak jsem se uzavřela a tím i odešla sama od sebe, chodila do práce a hledala svou životní náplň a pak to samo přišlo.
V době, kdy už jsem cítila, že mě mé zkušenosti v práci a vlastní zážitky vedou k tomu, že chci žít jen svou odpovědnost za život ve mě zavolal duch tvořivosti, který jsem potlačovala a bála se ho dříve ze zklamání.
Postupně jsem se tedy vydala na svou cestu a změnila život od základů. Změnila jsem přístup k životu jako takovému, sama k sobě, k ostatním i ke svému zdraví, které bylo také odkazem dříve nesplněného potenciálu, životních strachů a naučených vzorců chování. 
Vše se změnilo od doby, co jsem začala pracovat sama na sobě, začala vnímat energii v prostoru kolem mě, změnila své návyky, stravu a postupně jsem se začala kvůli zdraví i životní energii také otužovat a to mělo příznivý dopad, neboť jsem to začala dělat vědomě, pro tělo i duši. Vše se postupně proměňovalo a proměňuje od konce roku 2017, od prvního otužování, kontaktu s extrémy přírody, ledem a vodou a tím i pochopení sebe a druhých. A stále tu je a bude se co učit, zkoumat a poznávat a to mě baví.
Začaly vznikat automatické obrazy srdíček v létě 2018, kdy se přítel Jakub vydal na svou vysněnou cestu pěšky až k Atlantiku.
Pak si mě zavolala skrze otužování voda, abych skrze ní v jejím spojení vyjádřila její energii v podobě obrazů a v této souvislosti jsem se propojila více se stromy, které miluji od dětství a začala na silových místech, prostorech nebo pro daného člověka, rodinu i pár malovat stromy života.
Mé obrazy jsou všechny automatické, intuitivní a vznikají z energie přírody. 
 
VÍCE O MÉ TVORBĚ LOUISE ART
Vytvořila jsem sérii energetických obrazů srdcí, které vznikly v mém bývalém bydlišti v Poděbradech na Nymbursku odkud pochází přítel Jakub. Vznikly v době, kdy se vydal na svou vysněnou svatojakubskou cestu pěšky až k Atlantiku a za 4 měsíce jeho putování vzniklo 12 srdcí. A těmi toto autentické tvoření vlastně celé začalo. Bylo to od srdce a z lásky k příteli a jeho cestě a od té doby mi toto tvoření dává smysl.
Obrazy srdcí sklidily svůj úspěch v lázeňském městě na srdce v Poděbradech a rozšířily se dál výstavami v tomto městě i okolí. Lidem dělají radost i v podobě tisků a postupně jsem navázala spolupráci s obchůdky.
 
Během úspěchů se srdíčky si mě posléze zavolala voda a pověřila mě něčím, co je pro mě posvátné. Je zvláštní, že až v době, co jsem se začala otužovat a po 2 letech to pro mě bylo možné splnit. Je to tak silné propojení s vodou, které nedokážu popsat slovy. A tak již 2,5 roku skrze její spojení, které zesiluje chlad vyjadřuji její energii a příběh daného místa vody formou automatických obrazů, kdy se do ní ponořím. Nejraději v horách a mé rodné krajině Českého středohoří, kam jsem se navrátila a kde jsme s přítelem Jakubem hledali místo pro život i realizaci v souladu s přírodou.
Tyto obrazy vznikají na plátně 20x20cm a maluji nad plovacím táckem, abych vodu nezašpinila. Vody si velice vážím, neboť jsme sami z vody a velice ji ctím. Možná je to i tím, že jsem vodního znamení ryby. 
 
V souvislosti s vodou a jejím spojení jsem se více propojila s přírodou, se stromy a tím i sama se sebou. Stromy mají pro mě od dětství hluboký význam a pojí se s námi a životem jako takovým.
Jsme propojeni jako oni kořeny se zemí a s našimi předky, naše životní stabilita a prožitky jsou v kmeni a korunou dáváme ze sebe to nejlepší, květy a plody a přijímáme sílu z nebe a vesmíru.
Stromy jsou život, dech života- plíce a možná právě proto jsem je začala tvořit před 2 lety v době, kdy sem postupně přišel virus, který nás má znovu naučit vědomě dýchat a žít.
Vše vzniká spontánně z vnějších podnětů, vnímání prostředí a kolektivního vědomí. Nastává nové paradigma, změny vědomí a o to více se projevují schémata a systémy, které už dávno nefungují a neslouží životu.
A právě v této době od roku 2019/2020, co lidé nemohou dýchat a jsou už natolik zaneprázdnění, vystresovaní a oddělení od přírody a tím i sami od sebe najednou přišel covid, aby nás něco naučil a je jedno odkud nebo jak přišel.
Po dlouhém sebezapírání se máme znovu naučit svobodně dýchat, žít, být k sobě laskavými, ctít zemi a tím i sebe a žít svůj život naživo a tím i naplno.
A tak jsem obrazy malované v ledové vodě propojila s malováním automatických a intuitivních obrazů stromů života. Vznikají na plátně různých velikostí nacítěním se na energii daného místa, prostoru, kopce, krajiny, nebo člověka, pár nebo rodinu pro které strom života maluji. 
 
TISKY
Z několika originálních obrazů (aktuálně z 26 druhů stromů a 12 srdcí) tvořím také tisky na plátně nebo na dřevě, také pohledničky, magnetky, přáníčka, puzzle, visačky a kalendáře.
Mám i kalendář na nadcházející rok 2022 se Stromy života malovaných v Českém středohoří odkud pocházím a kde znovu žiji. 
Těmito tisky spolupracuji s několika obchůdky a 2 infocentry v republice.
 
ODKAZY NA MÉ STRÁNKY
Mou tvorbu najdete na uvedené fb stránce a instagramu, pracuji i na svém eshopu, který je rozpracovaný:
https://www.facebook.com/louiseart.cz
https://www.instagram.com/louise.art.nature/
 
VÝSTAVY A DOBROČINNÉ UDÁLOSTI
Své obrazy vystavuji a prodávám na dobročinných akcích, případně i trzích a jarmarcích nebo tvůrčích festivalech jako je např. hudební a tvůrčí Allfest.cz- kde jsem se letos poprvé účastnila.
 
Také jsem letos měla svou první velkou putovní výstavu v Českém středohoří, kdy jsem každý den malovala na nějakém kopečku a tam z energie místa vznikal obraz stromu života. Jiný je z Lovoše, jiný také z Radobýlu a také z Milešovky nebo Rané. 
Odkaz na mou putovní výstavu:
https://litomericky.denik.cz/…tml
 
Ze svých obrazů srdcí jsem podpořila např. akci v Poděbradech- Poděbradský den srdce, kdy část z prodeje šla na podporu léčebny dr. Filipa- dětí se srdečním onemocněním.
 
Také podporuji svou tvorbou např. obchůdek Bona Fide, kde jde prodej z dárkového zboží na podporu hospicu sv. Štěpána v Litoměřicích.
 
Obrazy stromů podporuji přírodu a vědomé výsadby stromů (ne monokultury).
S hercem a improvizátorem Jardou Duškem jsme např. loni v únoru měli událost na podporu výsadby stromů v knihovně v Poděbradech za doprovodu skvělého hudebníka a kamaráda Vojty violinist. 
Zde je odkaz na přítelem sestřihané video z této akce a Jardovo dražby mého velkého silového obrazu stromu života:
https://www.youtube.com/watch?v=v2tAyErTqPI&t=526s
 
Mé obrazy tvořené v ledové vodě jsou k vidění např. na záznamu Duše K Jardy Duška o Wimu Hofovi a otužování a také na mém youtube kanále- Luisa Püschelová. 
Odkaz na záznam této Duše K:
https://www.youtube.com/watch?v=dyyntQ9ky1A&t=593s
 
Spolupracuji také s milou chráněnou dílnou Lemniskáta- život bez bariér a několika dalšími přátelskými dílničkami. Také mou tvorbu najdete na pohlednictvi.cz nebo na malujes.cz- malování podle čísel.

V květnu vytvořila transparentní účet (uvedený na mé fb stránce), kam dávám 30% z prodeje obrazů i tisků a událostí, kde mám svůj stánek a chtěla bych tak vytvořit dle možností událost, tak, aby jí mohli být všichni součástí- mohlo by se jednat např. o vědomou výsadbu stromů ve spolupráci s Lemniskátou, přednášky, výstavy v přírodě a různé zajímavé veřejné akce na podporu zdraví a nebo také průvod v přírodě s poznáváním divokých bylinek, kterým se také věnuji. 
 
VÍCE O MĚ
Pocházím z krajiny Českého středohoří kam jsem se nedávno navrátila. Narodila jsem se v Mostě a žila s rodiči v Korozlukách. Stále jsem chodila do přírody a do rozmanitých kopců středohoří, které tak miluji.
 
S přítelem jsme tam dlouho hledali místo pro život i realizaci a letos se to po 3 letech intenzivního hledání podařilo a tak společně pobýváme více na severu Čech nedaleko Děčína ve Valkeřicích, kde rekonstruujeme domeček a rekultivujeme zahradu pro bylinky a zachováme ji i přirozeně divokou.
Bydleli jsme spolu 6 let kousek od Poděbrad, nedaleko Nymburka odkud přítel pochází, kde byly mé začátky automatické tvorby spojené s přírodou.
 
V Praze jsem před 6 lety vystudovala grafickou školu Hellichovu, ale čas skutečného tvoření i učení probíhal spíše mimo školu, kde jsem měla klid- v přírodě a školou života, kterou neustále každý procházíme a ta nás učí. 
 
Maluji od dětství a miluji odjakživa přírodu, která mi dává sílu, radost, souvislosti, poznání a poslání.
Skutečné tvoření toho, co mě baví začalo několik let po škole v době, kdy jsem změnila sebe a svůj přístup k životu i stravování. Začala jsem se před 4 lety otužovat, jíst z rostlinných lokálních zdrojů a vnímat své potřeby, zdraví a svou životní náplň a poslání, které předávám dál. Svou tvorbou a radostí ze života. 
V podstatě jsou tyto informace zmíněny už výše.
 
Baví mě jak tvoření obrazů, tak i práce s našimi českými divokými bylinkami, které byly také hlavním důvodem proč hledat své zázemí se zahradou v přírodě v kopcích středohoří.
S divokými bylinkami budu mnohem více pracovat na produktech až uděláme rekonstrukci domu, tak aby byl obyvatelný, z vejmínku postupně vytvoříme výrobnu a ze stodoly, která byla sušírnou na obilí, sušírnu na bylinky a část zahrady upravíme do teras, permakulturní formou a část necháme divokou.
 
Budu mít tedy časem 2 eshopy. Jeden na bylinkové produkty a druhý na tvorbu Louise Art, který mám již rozpracovaný. 

 

Kontakt