Magicfeathers

Podlehněte kouzlu peříček

šperky & bižuterie
ostatní

Jmenuji se Jitka Konopiská, má značka Magicfeathers. Do přírodního materiálu peří, se kterým pracuji, jsem se zamilovala již před mnoha lety v Kanadě, odkud jsem načerpala svou první inspiraci.

Používám výhradně přírodní a nebarvené peří, které pochází ze záchranných stanic, soukromých chovatelů a zoologických zahrad. Peříčka jsou posbíraná a žádný opeřenec, kvůli nim nezahynul. Pocházejí z bažantů, papoušků, perliček, pštrosů, ale i různých dravců, havranů a sov. Peříčka nejprve umyji, roztřídím a až poté z nich vznikají především náušnice, náhrdelníky, nárameníky/nákotníky a psací pera. Dále používám bižuterní kovy, chirurgickou ocel a stříbro.

Vše dělám s velkým potěšením. Věřím v kvalitně odvedenou práci a vracející se zákaznice/zákazníky. Peří je samo o sobě úžasný materiál, evolucí dotažený k dokonalosti, lehký a odolný. Je tvořeno keratinem, ze kterého máme například vlasy a proto se dá podobným způsobem i upravit. Můžeme ho umýt a při schnutí zůstane ve formě, kterou mu vtiskneme. Peří nikdy nebarvím, proto zůstává jeho struktura nepoškozená a je odolné proti poničení.

Zdobení se peřím má dlouhou historii sahající až k indiánům. Způsob nošení se mění, ale peří zůstává. Nebojte se podlehnout kouzlu peříček i Vy;-)

Kontakt

Ukázky zboží