Metráž

Nízkoprahová pracovní designová dílna pro ženy v sociální tísni.

móda
šperky & bižuterie

METRÁŽ je běh na dlouhou trať.

 

Metráž je nízkoprahová pracovní dílna pro ženy, které se ocitly v tísnivé sociální situaci. Vznikají zde designové doplňky a móda, které spoluvytvářejí ženy ohrožené sociálním vyloučením, násilím, bezdomovectvím, chudobou a dalšími negativními jevy. Cílem projektu je těmto ženám pomoci – poskytnout jim prostřednictvím tvořivé práce podporu, motivaci, know-how a možnost výdělku.

 

Na našich kolekcích spolupracujeme s českými značkami a designéry (LEEDA, MIK – Jana Mikešová, novou jarní kolekci 2018 jsme vytvořili spolu s Monikou Drápalovou). Vytváříme kvalitní módní a designové produkty, které jsou z velké části vyráběny ručně, z českých surovin a jsou ekologicky šetrné. Je pro nás klíčová tzv. udržitelná a pomalá móda, nulový odpad a zpracování materiálů, jež zdánlivě nemají další využití. Pracujeme s kvalitní zbytkovou kůží, koženkou, látkami i bižuterií.

 

Z velké části je projekt financován z grantů. Zisk z prodaných výrobků tvoří zhruba 50 % příjmů projektu a částečně pokrývá provoz dílny a odměny žen. Bez našich pravidelných zákazníků a dárců by se projekt nemohl rozvíjet a fungovat. Můžete nás podpořit i vy. Nejjednodušším způsobem je koupit si nějaký náš výrobek nebo na projekt přispět finančním darem zde.

 

METRÁŽ funguje od roku 2015. Založily ji designérka Lucie Kutálková a divadelní režisérka a dramaterapeutka Kateřina Jungová. Spolu s nimi se na projektu podílí Kristýna Ciprová.

Kontakt

Ukázky zboží

Kdy se s prodejcem můžete setkat

Kde jste mohli prodejce potkat za uplynulý rok