Mýdlovar

Mýdlo s příběhem...

ostatní
Jak jsme začali s mýdly...
 
… začalo to úplně jinde než u lásky ke kosmetice! V roce 2016 se nám narodil chlapeček Edvínek, naše druhé děťátko. Život mu rozdal výjimečné karty, ještě než se narodil. Chytila jsem cytomegalovirozu, která se dostala až k Edvínkovi a ve vývoji mu napáchala tolik těžkostí, kolik jen dovede.
 
A tak jsme tu dnes - Edvínkovi jsou tři roky, za sebou má nespočet návštěv lékařů, fyzioterapeutů a odcvičených hodin, a za tu dřinu se dovede otočit ze zad na bříško, pást koníky, ale nesedí ani nemluví. Smát se ale umí nahlas a tak srdečně, až se přestává točit zeměkoule, když jste u toho. A že je to každý den! Nikdy se nevzteká, nezlobí, jen je vděčný za každý dotek a za každé slovo. Náš průvodce životem, dárce radosti a lásky…
 
Naši rodinu tvoří ale také další členové! Šestiletá Julinka a roční dvojčátka, Arvid a Laila. A labradoodlice Cassei, nutno podotknout. A tohle všechno už prostě nejde zvlládat, péče o Edvínka je časově náročná, a my už stíháme jen to, co kde právě nejvíc hoří. Případně smrdí v něčích plenkách… :-)
 
A tak jsme s manželem jedné květnové noci v roce 2019, kdy jsme si po všem tom uspávání, praní a vaření a uklízení výjimečně dokázali ještě spolu sednout a mluvit... dostali nápad! Budeme vařit mýdla na praní a na kosmetiku, která vyrábím už několik let pro naše dříve ekzematické děti, a když nám obchod trochu půjde, odejde z práce a konečně budeme dělat pro Edvínka všechno to navíc, co potřebuje, a na co potřebujeme moře času. Díky Vám všem to teď je možné!
A teď - co je výjimečného na našich mýdlech?
 
Řekne se mýdlo, jaképak copak, ale je toho hodně, co může mýdlo udělat pro nebo proti naší pokožce. A to i když mluvíme jen o mýdle tuhém, protože to tekuté, nabité konzervačními a jinými alergizujícími složkami, to už je daleko za horizontem šetrné kosmetiky vůči nám a přírodě.
 
Co je tedy na našich mýdlech nejlepší? Jednoznačně je to kvalita složeníz vybraných zdrojů,promyšlená pro různé typy pokožky i kožní neduhy. Mýdlo pro miminka, na obličej, na vlasy, pro muže, pro pleť zralou, ekzematickou i suchou, ale také na praní a úklid.
 
Mýdla voní jen esenciálními oleji a barvíme jen rostlinami. Nechte se okouzlit kakaovým a bambuckým máslem, konopným a vavřínovým olejem, extraktem z měsíčku lékařského… A poznejte rostlinná barva indigo, alkanna, marocký či růžový jíl, esenciální olej z levandule, skořice, citronové trávy…
 
Příroda kolem nás nám leží na srdci. Co nejvíce tuzemských surovin, ekologické balení a samotný princip tuhosti našeho čistidla. Naše mýdlo se může stát přítelem celé vaší domácnosti, a tak vše, co vypustíte ven, bude netoxické pro vodní organismy. Mýdlo na vlasy, na tělo, na praní i na nádobí…Mýdlo pro srdce s radostí pomáhat.

Kontakt

Ukázky zboží

Kde jste mohli prodejce potkat za uplynulý rok