NAZARET, středisko husitské diakonie

Každý má nějaký handicap a každý má nějaké obdarování

ostatní

Hlavním posláním střediska Nazaret je prostřednictvím sociálních služeb přispět k začlenění lidí s postižením do společnosti. Naši klienti jsou z regionu Trhovosvinenska, Borovanska i z Českých Budějovic.

Nazaret vznikl v roce 2005.

Poskytujeme sociální služby lidem s tělesným, mentálním, zdravotním a kombinovaným postižením různého stupně závažnosti.

Usilujeme o to, abychom už tady v Nazaretu dávali klientům pocit užitečnosti, proto co nejvíce zapojujeme všechny klienty do přípravy zboží - klienti denního centra se například podílí na balení vánočních keramických ozdob, které vznikají v sociálně terapeutické dílně. 

Nazaret provozuje dvě chráněné dílny - keramickou a textilní.

V keramické dílně zaměstnáváme řadu lidí se zdravotním postižením, máme dokonce dvě nevidomé kolegyně Hanku a Lenku. Obě dvě vyrábí formovanou keramiku - květináče, truhlíky, misky a hrnky z kuliček a šnečků.

V textilní dílně vyrábíme ručně tkané koberce a další užitkové textilní výrobky - zástěry a chňapky, tašky a kabelky, které často zdobí ruční výšivky našeho kolegy Vaška.

V sociálně terapeutické dílně a v chráněných dílnách vznikají především užitkové, ale i dekorativní předměty: hrnky, talíře, misky, konvice, květináče, truhlíky, hodiny a další výrobky.

Vyrábíme formovanou a litou keramiku, výrobky dále glazujeme a ručně malujeme.

Veškeré informace o nás také najdete na našich stránkách www.nazaret.cz., prodáváme také přes Flér.

Naše výrobky a služby představujeme na mnoha řemeslných trzích v regionu, některých se účastní i klienti sociálně terapeutické dílny. 

Kontakt

Ukázky zboží