Nosafro

Udržitelnost, kvalita a pohodlí

móda

Kladete si otázku, kdo jsme?

Ano, jsme dvě normální holky, ženské, které během pandemie koronaviru musely omezit svá fungující podnikání - daly jsme hlavy dohromady a vymyslely něco nového.

Takže jsme tu a založily jsme firmu Nosafro, která jak název napovídá, Nos– afr-ické oblečení.

A proč právě Afrika? Snažíme se dostat trochu evropského blahobytu do Afriky a naopak sem k nám do České republiky přivést neodolatelnou kvalitu a poctivou práci, která v jejich zemi není náležitě oceněna. Začalo to tak, že jsme oslovily honorárního konzula Súdánu a ten nám velmi ochotně pomohl objevit tradiční súdánské látky. Trochu oříšek byl sem dopravit ty látky, ale i to se nám nakonec podařilo. Našly jsme několik švadlen ze Středočeského kraje a voila, krásné oblečky pro Vaše ratolesti a Vás jsou na světě. Bavlna se jmenuje Damuría, a je to tradiční látka v Súdanu, která má vlastnosti lnu a je tak velmi pevná a odolná. V létě krásně chladí a v zimě zahřeje. Látka je vždy v přírodní barvě - tedy slonové kosti. Odmítáme šít nekvalitní a levné oblečení, ale dbáme hlavně na kvalitu a udržitelnost. Střihy a návrhy si děláme samy, ačkoliv nejsme žádné designerky. Díváme se kolem sebe a také pozorujeme, co nosí rády naše děti. 

Dbáme na opravdu precizní provedení, látka je velmi kvalitní bavlna a balíme vše s láskou do recyklovatelných materiálů a s péčí přímo pro Vás. Udržitelnost a kvalita jsou pro nás na prvním místě a pohodlí Vašich i našich dětí mají stejnou prioritu.

Velké téma pro nás je také nadprodukce - naše šikovné švadleny šijí pouze na základě objednávek. Nechceme plýtvat materiálem ani prací na výrobu oblečení, které by se nakonec neprodalo.

Kontakt