Nutt

Příroda lidem

ostatní

Za Nuttem (čti natem :) stojí Petr a Patricie. Pár, který se vydal za Pátiným dědečkem do Ghany a měsíční cesta po tropické zemi jim změnila život. Objevili tam komunitu žen, které vyrábí nádherné bambucké máslo. Díky rodině ho čerstvé vozí k nám do ČR a vytváří z něj 100% organickou přírodní kosmetiku v unikátních vratných bambusových obalech.

Značka má myšlenku vzájmné pomoci a radosti z darů přírody. Z každého prodaného produktu jde 5 Kč na rozvoj podnikání ghanských žen.

Něco o Nuttu v pár bodech:

- Jmenujeme se Nutt, protože veškeré naše produkty pocházejí z hlavně z oříšků

- Z Ghany si sami dovážíme organické bambucké máslo a kokosový olej - bez prostředníků a za férovou cenu pro místní

- Zde v ČR s pomocí přírodních esenciálních olejů, silic a macerátů z nich vyrabíme jedinečná másla, která mají všestrané použití na celé tělo i pleť

- Naše produkty jsou vyráběné ručně, jsou zcela přírodní - bez jakékoliv chemie, testované jsou na nás samých :) a jsou vhodné pro vegany 

- Na obalu jsme si dali extra záležet, odmítáme plasty a nechtěli jsme dělat komprosmis. Proto je náš obal z nejrychleji rostoucí dřeviny - z bambusu a jeho vnitřek je z recyklovaného skla a korku. Chtěli jsme vytvořit ekologicky co nejudržitelnější obal. Obaly jsou vratné, je možné je na každé Zásilkovně odevzdat a ony samy najdou cestu k nám. Zákazníkovi pak automaticky přičteme peníze na další nákup.

- A také věříme, že radostí se dá změnit svět. Proto z každého našeho produktu, který udělá radost už zákazníkovi, radost znásobíme a pošleme 5 Kč zpět do té samé vesničky v Ghaně na rozvoj jejich podnikání. Protože jak praví moudré čínské přísloví: „Dej chudákovi misku rýže a nasytíš ho pro tuto chvíli. Nauč ho rýži pěstovat a nebude už nikdy hladovět.”

 


Více o Ghaně, našich produktech a jejich použití najdeš tady:

 


e-shop - https://www.nutt.cz/

instagram - https://www.instagram.com/nutt.cz/

facebook - https://www.facebook.com/NuttPrirodaLidem/?ref=br_rs

Kontakt

Ukázky zboží