Paragraph

Originální papírové zboží a textilní doplňky, vyráběné ručně s ohledem na vysokou řemeslnou a výtvarnou kvalitu.

kabelky & tašky
ostatní

Paragraph paper&graphics je originální papírové zboží, jako jsou diáře, zápisníky, skicáky, fotoalba, ale také textilní doplňky, plátěné tašky, grafiky a dekorace. Značka vznikla na začátku roku 2012, do té doby vznikaly produkty se stejnou filozofií pod značkou Chilli Design. Po nějaké době tvorby papírových produktů a doplňků jsem měla potřebu změny, a moje tvorba procházela v tu dobu přirozeným vývojem. Další posun mi ale mohlo umožnit jen nové jméno, značka, pod kterou vlastně schovám celou svoji tvorbu. Studovala jsem střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě, později Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni, bakalářský obor Ilustrace a grafika/Kniha a tvarování papíru, a nyní pokračuji v Plzni v magisterském studiu na budoucí Fakultě Ladisvala Sutnara v atelieru grafického designu Zdeňka Zieglera. Osm let už se tedy věnuji grafice, kresbě a práci s papírem. Paragraph je  spojení grafiky, tisku - klasických i nových možností, potiskování textilu a práce s úžasným médiem papír.

Všechny paragraph produkty jsou vyráběny výhradně ručně, s ohledem na vysokou řemeslnou a výtvarnou kvalitu. Všechny artikly jsou navrženy v malém atelieru v Havlíčkově Brodě, spolupracuji také s místní tiskárnou a chráněnou dílnou Fokus Vysočina. Produkty vyrábím v malých sériích i idnividuálně. Používám recyklovaný papír, ekologicky šetrné materiály, a spolupracuji zejména s regionálními dodavateli. V mojí tvorbě je důležitá řemeslná výroba a lidská práce, v neposlední řadě výtvarná úroveň a estetika produktu. Chci mít kontrolu nad tím, jak produkt vzniká, od začátku až do konce. Je pro mě zásadní, aby proces tvorby a výroby každého kousku, který vyjde z mojí dílny, byl jednoduše made with love. Snažím se některá tradiční řemesla využívat  modernějším způsobem a přinášet tak na český trh originální a kvalitní věci denní potřeby s přesahem. Produkty, které uspokojí i náročnějšího zákazníka a budou přinášet radost. Budu velmi ráda, když budete mít při výběru a používání kousků od paragraph stejnou radost, jako mám já když je kreslím, výmýšlím, navrhuji, vybírám materiály, tisknu, lepím a vyrábím. 

20.září jsme spolu s PlaroidLove a MyDearDeer otevřeli prodejní galeri/obchod Polagraph, kde můžete zakoupit jak celý sortiment značky Paragraph, tak i Polaroidové nové i staré camery, staré redesignované analogové foťáky, filmy a další. Máme otevřeno každý všední den od 12.30 do 18.30

Kontakt