Petra Věžníková design

v jednoduchosti je síla

móda
šperky & bižuterie
kabelky & tašky
doplňky

Ve své tvorbě se zabývám především hotovením oděvů. Mám ráda jednoduché tvary a střihy doplněné nějakým vtipem, kombinací materiálů apod... Také se zabývám tvobrou oděvních doplňků, různých kožených či plstěných taštiček a psaníček. Ráda tvořím různé šperky, ať už se jedná o naušnice, brože či náhrdelníky. Do budoucna se chci zabývat textilním či bytovým designem, vytvářením bytových doplňků, sedáků, taburetů, koberců...

 

První kolekce se nazývá No waste a souvisí s otázkami odpadů a recyklace. Jsou to oděvy, které jsou hotoveny z celého kusu látky, tudíž nevznikají žádné odpady. Popřípadě je z nepoužité části vytvořen další oděv. V kolekci dominují jednoduché volné střihy, což je velice variabilní pro potencionální nositelky.
 

Dále pracuji na kolekci nákrčníku NAKRČ. Nákrčníky jsou podšité barevným fleecem, takže jsou teplé a neprofouknou. Z horní strary je pak látka s dekorativním vzorem. Mezi těmito materiály je všitá paspulka, která barevně doplňuje celou kombinaci materiálů a oživuje tak hotový výrobek.

 

Poslední aktuální kolekce je hotovena z netradičního materiálu. Konkrétně se jedná o netkanou textilii, která se používá jako zemovka (hadr na zem). Tento materiál mne zaujal jak na dotek na po své vizuální stránce. Zatím mám bohužel pouze pracovní fotografie.

 

Více na mých stránkách: http://veznikovapetra.wix.com/petraveznikovade

Kontakt

Ukázky zboží