Princezna Pampeliška

Slušivá móda inspirovaná hravostí a všemi barvami 60. let 20. století

móda
šperky & bižuterie
kabelky & tašky
doplňky

Vítejte v království Princezny Pampelišky!
Jsem poctěna vaší návštěvou. Protože vím, že každému z vás vyhovuje něco jiného, napsala jsem ještě o sobě v různých formách a vy si můžete vybrat tu, která je vám nejmilejší.

Tak tedy: Něco o mně…

...formou nejstručnější
Jmenuji se Jana Klapetková a studuji doktorát v oboru dějiny umění na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Velikým žroutem mého času je divadlo HLAD (www.divadlohlad.cz), ve kterém nejen hraji, ale šiju pro něj i kostýmy a v poslední době i píšu hudební komedie. A protože pro představení je občas nutné vytvořit věci, které se opravdu nikde sehnat nedají, dovedla mě tato činnost k tomu, že jsem si osvojila nejrůznější techniky, díky nimž vznikají i moje výrobky, které nejdete zde a na Fleru. A proč Princezna Pampeliška? Je to moje přezdívka od dětství – koneckonců, posuďte sami.

 

...formou vyprávěcí
Jednoho dne, bylo mi asi tak patnáct, mi moje máma ukázala, jak se šije na šicím stroji. Do té doby jsem měla panickou hrůzu z toho, že tento pekelný stroj mi musí určitě prošít prst, protože člověk potřebuje léta praxe a nadpozemskou šikovnost k tomu, aby vyhrál on nad strojem a ne stroj nad ním.
…a tak jsem se naučila šít na stroji.
Jednoho dne, kdy se blížilo představení divadla HLAD, bylo třeba obstarat kostýmy. Hráli jsem tenkrát hru z období turnýry. Když jsme ale v divadelní kostymérně našli jen staré kostkované sukně po svých babičkách a pestrobarevné „pytle“ z let osmdesátých, byla jsem to já, kdo tehdy udělal krok k tomu, aby představení nebylo jen dobře zahrané, ale i krásné na pohled.
…a tak jsem zjistila, že nemusím už jen přešívat a upravovat staré věci, ale můžu i tvořit nové.
Jednoho dne, bylo to myslím právě v den mým 12. narozenin, jsem dostala od jedné známé obrovský pytel malých skleněných korálků. A od té doby pro mě přestal existovat okolní svět a mým mikrokosmem se stal onen barevný, třpytivý pytel, z nějž zbytky mám ještě dnes.
…a tak jsem poznala kouzlo korálkových náramků, náušnic, náhrdelníků atd.
Jednoho dne, když už opadlo moje korálkové poblouznění, jsem se procházela jednou nejmenovanou ulicí v centru Prahy a obdivovala barokní štíty domů. V tom můj pohled sklouzl o pár pater níže a objevila jsem stánek, který zapříčinil, že jsem znova propadla korálkové mánii.
…a tak jsem si uskutečnila i ta přání, na která můj původní pytel nestačil.
Jednoho dne, bylo to právě 1. března 2011, jsem si založila internetový obchod
… a tak se o to, co dělá radost mně, můžu podělit i s vámi.

...formou strohých faktů
Jméno: Jana
Příjmení: Klapetková
Bydliště: Neratovice
Dosažené vzdělání: vysokoškolské
Povolání: doktorand na Ústavu dějin umění FF UK, pracovník v Památkovém ústavu
Dovednosti: šití, tvorba šperků a módních doplňků, působení v divadle, klasický zpěv

...formou drbů
Největší neřest: šílená životospráva – (sice) nekouřím, nepiju, (ale zato) nestíhám jíst a spát
Úchylka: naprostá posedlost modrou barvou, Kofola
Prazvláštní záliby (kromě těch, které se tady předpokládají – šití, navlékání, malování atd.): prohlížení památek do úplného vyčerpání, letadla a padáky, klasický zpěv, dálkové pochody, Suchý a Šlitr, věci, co už dávno vyšly z módy, luční kvítí, barokní architektura, lidové písně, historie odívání, hra na housle, mapy, výšky, skály, hory
…a to všechno je pro mě nikdy nekončící inspirací

...formou obrazovou
Divadelní kostýmy mnou ušité Ukázky šperků nejen z korálků

 

...formou komixovou

Kontakt