Ric Pic

Ric Pic – Handmade by Karolína - oblečení šité s láskou.

móda

Jmenuji se Karolína a za velké podpory mého manžela ❤ rodiny a přátel, vznikla v roce 2015 značka Ric Pic. V době, kdy mé dcerce Agátě Zoe bylo půl roku, začaly vznikat první čelenky do vlasů, které teď tvoří spíše doplňkový sortiment. Dlouhou dobu se Ric Pic točilo jen kolem látkových leporel inspirovaných Quit Book. Nedávno jsem se s touto výrobou musela z časových důvodů rozloučit. Nadále ale zůstávají mojí srdcovkou a doufám, že se k nim v budoucnu opět vrátím.

 

K šití dětského oblečení mě přivedl článek, který popisoval pracovní podmínky lidí šijících v továrnách pro obchodní řetězce. Dříve jsem nad tím tolik nepřemýšlela, ale s příchodem dítěte se změní spousta věcí a jako matka vím, že všechny chceme pro své děti jen to nejlepší. Řekla jsem si, že dám rodičům další možnost při výběru oblečení. Všechny Ric Pic oblečky jsou šité v České republice za důstojných podmínek a z kvalitních materiálů. Za celou výrobou stojím já a mé ruce

 

K výrobě pečlivě vybírám designově zajímavé a neokoukané materiály v BIO kvalitě nebo atestem pro děti do 3 let. Každý nový kousek, který vymýšlím a šiji, tvořím se stejnou láskou a péčí, jako první čepičku pro moji dcerku. Celý proces výroby – od stříhání přes šití, focení a balení, probíhá u mě doma. Je to taková domácí malovýroba

 

Ric Pic mě vrátilo zpět k mému velkému koníčku a původní profesi. Šití mě zajímalo od malička, kdy jsem se zaujetím pozorovala svoji maminku, jak jí pod rukama vzniká všechna ta paráda pro mě a moji sestru. S nadšením jsem se pouštěla do šití na své panenky, medvídky, posléze i na sebe. Výsledky byly spíš úsměvné, ale už tehdy jsem věděla, že tohle je to moje nej. Po základní škole jsem se rozhodla jít tímto směrem a vystudovala obor dámská krejčová. Ač jsem pracovala spoustu let v jiném oboru, šití a móda hrála v mém životě vždy důležitou roli.

Za vznikem Ric Pic není jen nespočet probdělých nocí za šicím strojem, je tam hlavně velký sen. Dala jsem se na cestu, která není vždy snadná, ale neskutečně mě baví, naplňuje a dává smysl mému bytí. Ovšem bez Vás, mých milých zákazníků, by sny zůstaly jen sny. Děkuji děkuji za přízeň, podporu, milá slova. Za to, že se vracíte a máte Ric Pic oblečení rádi stejně jako já.

Karolína

Ukázky zboží

Kdy jste mohli prodejce potkat