Rubari

Rubari - Refined Bohemian Glamour

šperky & bižuterie

Rubari představuje novou značku ručně vyráběných bižuterních šperků z Jablonce nad Nisou.

K výrobě používám ty nejlepší a nejunikátnější perle a korálky, které místní region nabízí. Ve své tvorbě se inspiruji zejména klasickými designy jabloneckého bižuterního zboží (až z dob secese), které přetvářím do moderní podoby. K tomu využívám místní know-how tradičních postupů výroby bižuterie - ketlování, háčkování, šití, uzlíkování..

 

Rubari šperky podtrhují krásu rafinované, femininní a moderní ženy.  

 

Mezi mé nejoblíbenější materiály patří jedinečné, ručně vyráběné lampové perle a MC perle (machine cut - nejkvalitnejší způsob broušení). Veškeré kovové materiály jsou vyrobeny v ČR, jsou bez niklu a olova s velmi silnou povrchovou úpravou Rhodiem nebo 24kt zlatem či růžovým zlatem. Kromě návlekového materiálu zásadně nepoužívám plast.

 

K výrobě šperků jsem se dostala asi proto, že to tak má být :) Pocházím z jablonecké rodiny ovlivněné místním bižuterním průmyslem - babička pracovala celý život jako vzorkařka v Preciose, dědeček brousil křišťálové kameny, druhý dědeček cestoval a prodával korále po celém světě. Vyrůstala jsem v obklopení korálků, ale zároveň dala na moudré rady rodičů a šla studovat mezinárodní obchod. Několik let jsem strávila ve Švýcarsku, kde se mi velmi brzy narodily dcery. Až s jejich příchodem jsem se vrátila ke hraní, vytváření a svému kreativnímu já. Po návratu do ČR jsme zamířili rovnou do Jablonce, kde s tlukoucím srdcem každý den objevuji tu bezmeznou krásu místního dědictví. Zároveň pokorně navazuji svým pojetím na tento ojedinělý fenomén a založení značky Rubari je toho samovolným, ale logickým vyústěním. :)

 

Většina prodejů Rubari produktů se uskutečňuje do zahraničí, ráda bych nyní svoje produkty představila osobně širší veřejnosti v České republice. Cítím, že většina našich žen již zapomněla na odkaz, který Česká republika zanechala ve světě módy v oblasti výroby bižuterie. O to víc bych se ráda Marketu zúčastnila a svoji ryze českou značkou přispěla k širšímu znovuobjevení fenoménu jablonecké bižuterie. 

 

Děkuji Lenka.

Kontakt