Smateria

BAREVNÉ TAŠKY S PŘÍBĚHEM vyrobené z neobvyklých a recyklovaných materiálů

kabelky & tašky

Jednou jsme se toulali Kambodžou a ve stínu Angkor Wattu jsme objevili krámek s barevnými taškami Smateria. Možná to bylo tím horkem nebo tím, že nás ten obchod prostě dostal.

Smateria - to je design, materiál a barvy. Kambodžská firma založená dvěma Italkami vyrábí barevné tašky a kabelky z neobvyklých recyklovaných materiálů. To znamená - moskytiérová síť, sedačky z vyřazených skůtrů nebo igelitová páska. Na příštím HFM bychom rádi představili novinku - kolekci vytvořenou z odřezků kůže, odpadního materiálu kambodžské továrny na sedačky a gauče. 

Smateria - to je kombinace italského designu a ruční práce především kambodžských žen. Ty si díky Smaterii mohou poprvé v životě vyzkoušet evropské pracovní podmínky. V centru Phnom Penhu mají navíc i vlastní firemní školku pro děti. 

Smateria - to je v podstatě fair-trade, který se nemaskuje za charitu. Je to byznys, který živí skoro stovku kambodžských rodin. Byznys, který recykluje vyhozené plasty. Byznys, který se momentálně rozkoukává v Evropě.

Kontakt

Ukázky zboží