SRNA

SKLO RECYKLACE NA'PAD ALCHYMIE

ostatní

SRNA je ekologický a designový projekt, který se zabývá upcyklací neboli opětovným využitím skleněných láhví. Dáváme starému sklu nový život. Pomocí tradičních sklářských metod ho přetváříme ve vlastní originální design. Naše výrobky jsou vyráběny ručně, s úctou k přírodě a s myšlenkou trvale udržitelného rozvoje.

První písmena příznačně vybraných čtyř slov skládají název projektu:

S - Sklo

R - Recyklace

N - Nápad

A - Alchymie

Prvotním impulsem pro vytvoření projektu bylo uvědomění si kritického množství odpadu, které jako společnost produkujeme. Stejně podstatná byla fascinace sklem jako materiálem a sklářským řemeslem, jež se postupně vytrácí. Na naší práci nás zajímá především proměna odpadu v produkt, kterého si lidé váží a který jim může dlouhá léta nově sloužit v jejich domácnosti.

Všechny naše produkty jsou vyrobené ručně - každý kousek zvlášť z jiné láhve s důrazem na kvalitu. Vznikají tak jedinečné a neopakovatelné kusy, limitované kolekce a sady nápojového skla. Výsledný design vychází z tvaru původních láhví. Náš přístup k nim se zakládá na respektu a minimalistické estetice.

Věříme, že naší prací přispíváme k rozšíření povědomí o důležitosti zlepšení podmínek pro soužití moderního člověka s přírodou. Tuto ideu propojujeme s osobitým vzhledem našich skleněných výrobků. Znovu využití neboli upcyklování odpadního materiálu by se mělo stát běžnou součástí každodenního života jak na globální, tak na lokální úrovni.

Kontakt