Tarua

Na hory i do nory!

móda

Na hory i do nory

Funkční a přírodní oblečení pro malé objevitele.
Na hraní i na spaní, na hory i do nory.
Od jara do zimy, od hlavy k patě, od rána do večera.
Hypoalergenní, férové, šité v Česku.
Božsky pohodlné. 

O co nám jde

Chceme pro své děti to nejlepší a platí to i pro oblečení. Ne drahé a hodobóžové, ale dělané na dovádění doma i venku. Pohodlné, funkční a zdravé. Takové, které se dá nosit celý den, nekouše, netáhne, nesvědí, děti ho budou milovat a večer stačí vyvětrat. V zimě je v něm teplo, v parném létě snesitelně a doma fajn po celý rok. 

Přírodní materiály 

Bambus, protože je přirozeně antibakteriální, perfektně saje pot, nepřehřívá ani v létě a něco vydrží. Navíc se nehnojí, nestříká, nic nepotřebuje, je vlastně z podstaty bio. Roste jako z vody, stejně jako naše děti, a ve většině světa je to v podstatě plevel, který v oblečení nachází ideální využití. Merino, protože je v něm prostě dobře, doma, venku i v posteli. Hřeje když má hřát, mokré nestudí. Nesmrdí ani po celodenní túře a je nehořlavé. Mulesing free, bluesign, bezchlórové, pletené v Česku.

Funkční střihy 

Velká priorita. Padnoucí a přitom „rostoucí“ věci, které vydrží několik sezón, tím pádem se víc vyplatí, navíc neplandají, netáhnou, neškrtí, neotravují. Vysoké pasy, prodloužené délky, náplety - to je hodně důležité pro dětské zdraví i pro rodiče, protože “máš holá záda” a “zastrč si to tričko” nikoho nebaví řešit - ani nás, a už vůbec ne naše děti. 

Méně-více

S dětmi nevyhnutelně přibývá věcí, které kolem sebe máte, oblečení je jednou z nich. Ale minimalismu jsme se nechtěly vzdát - uplatňujeme to, co na vlastní oblečení: co se nepoužívá, to nemá smysl vlastnit. Méně věcí ve skříni znamená méně věcí pro sbalení na výlet nebo na dovolenou. Delší doba nošení je méně časté praní. Méně času při zkoušení a nakupování oblečení. Méně zastrkávání triček do kalhot. To všechno pak znamená více klidu, pohody a času na podstatné věci. 

Jak to děláme

Samy vybíráme materiály, řešíme střihy, zkoušíme. Testujeme na vlastních dětech. Po dlouhém hledání šijeme v malé dílně v podhůří Beskyd. Nakupujeme od prověřených dodavatelů za férové ceny. Neříkáme tomu sice slow fashion, ale v podstatě to něco takového je. Všechno řešíme osobně. Protože se to týká i našich dětí a nic osobnějšího asi není. 
 
Těšíme se na vás.
 
Markéta a Tereza

Kdy jste mohli prodejce potkat