Tygr kouše prase

Milujeme i vegetariány.

delikatesy

Proklatě dobré asijské burgery "Gua Bao" z tchaiwanských pouličních tržišť. Podle originálního domácího receptu s plátkem vepřového masa dušeném s asijským kořením, čerstvým koriandrem, nakládanou zeleninou a arašídy v bochánku vařeným v páře. A protože milujeme i vegetariány, nabízíme i skvělou vege variantu se sojovým masem. To chceš!

 

Gua bao- Taipei- Londýn- Berlin a teď Praha!

Byl jednou jeden ostrov v tichém oceánu, tak krásný, že ho portugalští kolonizátoři nazvali Ilha formosa = krásný ostrov. Ostrov se nacházel blízko čínské pevniny a s postupem času na něj sílil vliv čínské kultury. Dnes tento ostrov, známý jako Tchaj-wan, je jednou z kulinářských perel východní Asie. Snoubí se tu vlivy špičkové čínské kuchyně, kulinářské tradice jihovýchodní Asie, ale i vlivy japonské a americké. Tchajwanské nightmarkety (dosl. „noční“ trhy 夜市) se svými čerstvými snacky jsou proslulé po celé Asii. Kromě jiného zde má svůj původ i hit posledních pár let „bubble tea“.

Gua bao 割包 dosl. (rozseknutý bochánek) má i přezdívku: „tygr kouše prase“. To proto, že v páře vařený lehounký bochánek plněný mj. plátky vepřového masa údajně připomíná tygří tlamu. Jestli tomu tak skutečně je, se můžete přesvědčit již následující dva víkendy na MINT Marketu. Tchajwanské Burgery Gua bao, které již slaví úspěchy v Anglii i Berlíně zde budeme nabízet z domácí výroby ve dvou variantách: tradiční masové s tři hodiny dušeným vepřovým masem, a ve variantě vegetariánské s plátkem tofu.

Těšíme se na Vás!

Kontakt

Ukázky zboží

Kdy jste mohli prodejce potkat