Zualu design

autorský šperk / ručně, česky, udržitelně #SLOWJEWELLERY

šperky & bižuterie
doplňky

Podstatou značky Zualu design je zkoumání a objevování možností materiálů a jejich netradiční spojování do souhry tvořící solitérní šperk či objekt. Pracuje převážně s recyklovaným hliníkem, skulpturálně broušeným kamenem či akrylátovým sklem, a to jak samostatně, tak ve vzájemných dialozích. Dualita je zde typická nejen pro samotná spojení materiálů, ale i výsledný design, který je jak čistě minimalistický, tak i extravagantní a hravý. Filozofie výroby následuje pomalé hnutí Slow Fashion, resp. Slow Jewellery, a stojí výhradně na ruční práci za využití tradičních šperkařských technik.

Za značkou Zualu stojí Zuzana Peroutková. Vystudovala UMPRUM v Jablonci nad Nisou, v ateliéru Tvorby a vzorování bižuterie – Povrchové zušlechťování (dnes Design bižuterie a módního doplňku), pokračovala na obor Vizuální tvorba a výtvarná výchova na Masarykově univerzitě v Brně, poté obzory doplnila o Environmentální studia na téže univerzitě.

Experimentováním s materiály ve šperkařství se zabývá cca od roku 2004. S autorskou výrobou šperků, zejména z hliníku, začala roku 2009 a promítla se i do její diplomové práce. Od té doby stále zkoumá klasické i méně obvyklé materiály pro výrobu šperku či objektu a zaměřuje se na odpadní, recyklované či přírodní zdroje s důrazem na udržitelnost a lokálnost.

Kdy se s prodejcem můžete setkat