Zualu design

autorský šperk | ručně & udržitelně #SLOWJEWELLERY

šperky & bižuterie
doplňky

Podstatou značky Zualu design je zkoumání a objevování možností materiálů a jejich netradiční spojování do souhry tvořící solitérní šperk či objekt. Šperkařka Zuzana Peroutková pracuje s upcyklovaným hliníkem a akrylátovým sklem a také skulpturálně brousí kámen. Materiály používá jak samostatně, tak ve vzájemných dialozích. Dualita je zde typická nejen pro samotná spojení materiálů, ale i výsledný design, který je jak čistě minimalistický, tak i extravagantní a hravý. Filozofie výroby následuje pomalé hnutí Slow Fashion, resp. Slow Jewellery, a stojí výhradně na ruční práci za využití tradičních šperkařských technik.

Značku Zualu založila designérka Zuzana Peroutková, která vystudovala UMPRUM v Jablonci nad Nisou, v ateliéru Design bižuterie a módního doplňku (svého času Tvorba a vzorování bižuterie – Povrchové zušlechťování), pokračovala na obor Vizuální tvorba a výtvarná výchova na Masarykově univerzitě v Brně, poté obzory doplnila o Environmentální studia na téže univerzitě, která ji přivedla k výrobě skutečně udržitelného šperku.

Experimentováním s materiály ve šperkařství se zabývá cca od roku 2004. S autorskou výrobou šperků, zejména z hliníku, začala roku 2009 a promítla se i do její diplomové práce. Od té doby stále zkoumá klasické i méně obvyklé materiály pro výrobu šperku či objektu a zaměřuje se na odpadní, recyklované či přírodní zdroje s důrazem na udržitelnost a lokálnost.

Kontakt

Kdy se s prodejcem můžete setkat