MINT Market Brno no. 69

Nová Zbrojovka, hala 76 (Lazaretní 1/7)

MINT Market i v Brně objevuje nová místa! Tentokrát se přestěhuje do industriální haly č. 76 v areálu Nové Zbrojovky, kde se bude konat spolu s akcí GrowFest. A na návštěvu budete mít tentokrát rovnou tři dny - přes osmdesát značek se na vás bude těšit o víkendu 19. - 21. dubna!

Kromě českého designu, autorské módy, ručně vyráběných šperků, keramických výrobků, bio kosmetiky a dalších krásných věcí tak v hale 76 najdete i široký výběr konopného zboží, včetně CBD produktů, čajů a směsí z konopí, doplňky stravy, pamlsky pro domácí mazlíčky, semena, sazenice a výbavy pro pěstování. Vše za festivalové ceny.

I samotný prostor stojí za návštěvu - tato ikonická hala s neobvyklou konstrukcí je pořádná pamětnice. Byla postavena už za první republiky. Právě v ní se montovaly motory do legendárního Zetka. Po druhé světové válce se v ní pak krátce vyráběla další legenda – traktor Zetor. Nyní je to místo pro nezapomenutelné zážitky.

Na GrowFestu se můžete těšit na široký výběr konopných produktů, edukativní zónu s promítáním filmu a třídenní odbornou konferenci zaměřenou na pěstování, legalizaci a potenciál konopí v oblastech zdravotnictví, průmyslu či ekologie. Na festivalu se budou konat tvořivé workshopy s Konopou pro celou rodinu a přednášky významných hostů.

Po celý víkend bude hrát stylová hudba na hlavní i venkovní stage v režii zlatého sponzora Bonghemia. Připravují pro vás freestyle rap a také skate show či graffiti jam. V sobotu se přidá živé vysílání Color Music Radio nabité jejich nejlepšími DJs! Celodenní oslavy konopí vyvrcholí na večerní party ‚‚Pod lampou" a to undergroundovou přehlídkou hudebních žánrů v podání Prago Union, Pio Squad, DJ Frikyho, Mindicted a dalších umělců.

Vstup na MINT Market a na GrowFest přes den zůstává jako vždy zdarma a bez bariér. I Vaše čtyřnohé miláčky můžete vzít s sebou.

Na večerní párty si pak můžete koupit lístky zde. Tak se stavte! 

Aktuální informace sledujte na oficiální Facebookové události.

A kde své oblíbené tvůrce najdete?

(Černobílou verzi pro tisk si můžete stáhnout tady.)

Kde nás najdete

Nová Zbrojovka, hala 76 (Lazaretní 1/7)

Kdy můžete přijít

PÁ 15.00 - 20.00

SO 10.00 - 20.00

NE 10.00 - 16.00

jak se k nám dostanete

Pěšky

Nejlepší je přijít do areálu z ulice Gargulákova.

Městskou hromadnou dopravou

Nejbližší tramvajová zastávka je Náměstí Republiky. Pokud si uděláte výlet vlakem, tak ze zastávky Brno - Židenice to máte už jen 10min pěšky.

Autem

Parkovat je možné v areálu Nové Zbrojovky. Cena za parkování je 30Kč/hod. (platí se QR kódem).

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Katka Pletichová

fotografka
+420 723 151 417

Katka ráda zastavuje čas, zalidňuje opuštěné prostory, hledá autentické prožitky a duši okamžiků. Miluje ty uvolněné chvíle, které tepou životem a lidé jsou si tak blízko, že jim stačí jen tak být. Proto pořádá trhy s atmosférou, ve které se takové momenty daří vykouzlit.

Adéla Štěpánková

ministryně PRopagandy
+420 739 218 359

Adéla hlavně komunikuje, postuje, kliká, tvoří a na všechno si dělá tabulky, což je asi tak jediná známka toho, že má původně vystudovanou ekonomku. U nás má na starosti Facebook a kontakt s médii i partnery.

Klára Vernarcová

Instamanagerka a fotografka
+420 605 865 386

Klárka je na Instagramu jako ryba ve vodě. Krauluje v něm totiž už od jeho založení a ještě si k tomu vystudovala marketing. Do toho foťákem nejradši chytá momentky, emoce a hlavně úsměvy. A těch je na MINTu nepočítaně :)

Partneři