MINT: Pop Up Hall 13

Praha, Pražská tržnice, Hala 13, Bubenské nábřeží 306/13

V hale 13 v Pražské tržnici na podzim vznikl unikátní projekt, který v Praze nemá obdoby - MINT: POP UP HALL představuje ve 40ti prezentačních boxech tvorbu lokálních designérů a českých značek. 

 

JEDINEČNÉ INSPIRATIVNÍ PROSTŘEDÍ

Na MINTu si po nákupech budete moci odpočinou ve speciální MINT MIND kavárně a pochutnat si na výběrové kávě, děti se mohou vyřádit v dětském koutku vybaveném kvalitními hračkami z českých dílen nebo se můžete zúčastnit některých z doprovodných programů. V hale už proběhl hudební festival, konference o ekologii v módním průmyslu i nádherné módní přehlídky, ze kterých se tajil dech.

Do Vánoc si budete moci na MINTu prohlédnout i jedinečnou výstavu časopisu Raketa.

 

KVALITNÍ VÝBĚR PRODEJCŮ

I tentokrát si dáváme s výběrem záležet a zveme ke spolupráci značky, které máme ověřené co se týče původu zboží a jejich kvality. Takže až se budete rozhodovat, kam vyrazit na vánoční nákupy a nebudete se chtít tísnit v obyčejném obchoďáku, přijďte do naší haly 13.


HISTORIE

Navazujeme na pilotní projekt MINT: Weekend Market, kde jste v uplynulých sedmi měsících mohli nacházet různé prodejce s designem, módou, delikatesami, dobrou kávou a skvělou atmosférou. To vše zůstává, jen se více stabilizuje.

 

TĚŠÍME SE NA VÁS

Vstup na akci je zdarma a bez bariér. Dvounozí i čyřnozí miláčci jsou také vítáni :) 

Pro aktuální informace sledujte oficiální událost.

  

 

 

INSPIRACE

Inspirovali jsme se trhy v Bangkoku a v londýnském Camden Town, takže od MINT: Pop Up Hall kromě stánků čekejte i tvůrčí atmosféru, všudypřítomnou hudbu a trochu toho punkového uvažování.

Chceme, aby Pražané i turisti měli alternativu k nakupování v obchodních centrech a aby byl český design dostupnější. Vybrali jsme si místo, které je samo o sobě zajímavé, a to Pražskou tržnici. Kromě toho, že sem Pražané chodí na jednu z nejlepších Pho Bo ve městě, se tu v posledních letech rozvíjí svébytná kulturní scéna (Jatka 78, večírky v hale 36), a to nás baví.

 

V HALE UŽ PROBĚHLO

LITERÁRNÍ WORKSHOPY

Chlupatý workshop Doktora Racka
Chlupy frčí! To ví přece každý! Vyrobte si toho nejchlupatějšího chlapa na světě a pošlete ho lanovkou do Chile! Povoleno je malovat, vystřihovat, kreslit, česat a smát se!
Holícím strojkům vstup zakázán!

Letorelo s Raketou
Kreativní workshop časopisu Raketa s Mařenkou Urbánkovou. Vyrobte si leporelo! Znáte tu slavnou báseň o Edovi, který je pilotem? A věděli jste, že Eda dokáže mluvit s červánky? I o tom může být vaše první rozkládací knížka. A nebo klidně o něčem úplně jiném. Vymyslíme, napíšeme, pokreslíme, složíme! Už se na to těšíme!

 

Polní redakce časopisu Raketa

Kdo ví, co je psací stroj? V polní redakci časopisu Raketa nejen, že se dozvíte odpověď na tuto otázku, ale dostanete dokonce jedinečnou příležitost tento historický stroj spatřit a vyzkoušet na vlastní konečky prstů. Kdo píše, nezlobí.

Vyhrajte si s meotarem

Kreslírna připraví interaktivní světelný environment a soutěž o lekce kresby a malby.

 

 

MORE ABOUT FASHION

PÁTEK 20.10.

Koutek Fashion Revolution
Upcyklační inkubátor, kdy iniciátoři Fashion Revolution v České republice ve spolupráci s firmou Potex a Textileco odklání z kontejnerových sběrů pánské košile, které dávají k dispozici návrhářům a tvůrcům, kteří je pak dále přešívají do nositelných modelů. A vy budete mít jedinečnou příležitost tyto modely pořídit na MINTu! S inkubátorem spolupracují návrháři jako je Veronika Blabla Hubková, blogerka Tereza Bourová, blogerka Nikol z Talktomymoustache a Lubica Skalská. Zároveň se budete moci vyfotit ve fotokoutku s whomademyclothes.

15.00 Vernisáž výstavy Leily
Leila maluje abstraktně, vede štětec po plátně a vyjadřuje svoje emoce. Nehodnotí výsledek podle předlohy, protože zachycuje své nitro a tudíž jeho vyjádření je vždy správně, protože vychází přímo z ní.

16:00 Povídání Kam s donošeným oblečením?
V koutku Fashion Revolution bude probíhat povídání o tématu textilního odpadu a významu textilních kontejnerů s Veronikou Blabla Hubkovou.

SOBOTA 21.10.

13.00 FASHION SHOW
V sobotu se můžete těšit na to nejlepší z české módy na přehlídkovém mole, které vznikne přímo v hale 13! Módní přehlídky vznikaly pod odborným vedením backstage manažerky Zdeňky Rezkové ze Z-production a makeupérky Martiny Borecké. V prvním bloku se představí návrhářky Simona Pekařová, Martina Benešová, Barbora Zahradníková, Johanka Veselá.

11.00 - 12.30 Přednáška Všechno co potřebuješ vědět o šití aneb jak zprovoznit maminky Veritasku
Ve spoupráci s projekty Dovýroby a Pokoj č. 10 jsme pro vás připravili originální přednášku. Přednáška je koncipovaná pro začátečnice a začátečníky, kteří o šití neví vůbec nic či jen velmi málo. Těšit se můžete na Janu Pelánovou, Pokoj č. 10 - sdílená šicí dílna.

13:00 Povídání Kam s donošeným oblečením?
V koutku Fashion Revolution bude probíhat povídání o tématu textilního odpadu a významu textilních kontejnerů s Veronikou Blabla Hubkovou.

15.00 FASHION SHOW
V sobotu se můžete těšit na to nejlepší z české módy na přehlídkovém mole, které vznikne přímo v hale 13! Módní přehlídky vznikaly pod odborným vedením backstage manažerky Zdeňky Rezkové ze Z-production a makeupérky Martiny Borecké. Ve druhém bloku přijdou na řadu outfity návrhářky Rebeky Monhartové, Leony Opálkové a Denisy Dovalové.

16.00 - 17.00 Fashion as Culture Edition
Přichystali jsme pro vás workshop ve spolupráci s časopisem WEARME FASHION, jehož cílem je představovat aktuální módní trendy. V rámci výtvarné dílny si budete moci vybarvit a odnést unikátní omalovánky, které přibližují to, jak se móda a kultura navzájem ovlivňují.

Koutek Fashion Revolution
Upcyklační inkubátor, kdy iniciátoři Fashion Revolution v České republice ve spolupráci s firmou Potex a Textileco odklání z kontejnerových sběrů pánské košile, které dávají k dispozici návrhářům a tvůrcům, kteří je pak dále přešívají do nositelných modelů. A vy budete mít jedinečnou příležitost tyto modely pořídit na MINTu. S inkubátorem spolupracují návrháři jako je Veronika Blabla Hubková, blogerka Tereza Bourová, blogerka Nikol z Talktomymoustache a Lubica Skalská. Zároveň se budete moci vyfotit ve fotokoutku s whomademyclothes.

17:00 – 19:15 Přednáškový cyklus pro módní návrháře ve spolupráci s Fashion Revolution
Program:

Transparence
Jaký benefit přináší transparentní dodavatelský řetězec a cenotvorba Vašich produktů?
Case study: Honest By, Everlane, Nehera

17:45 – 18:30
Take back system
Zodpovědná značka řeší nejen to, z čeho a kde oděv vyrobí, ale soustředí se i na to, co se s oděvem stane, až ho zákazník donosí.
Case study: Patagonia, Mud Jeans, dětská značka oblečení Vigga

18:30 – 19:15
Fenomén upcyklace
Textilní odpad je aktuálně jedním z největších problémů módy. Jak nebýt součástí problému, ale řešení?
Case study: Zero Waste Daniel, Schmidtakahashi, Reformation

Udržitelnost v módním průmyslu

SOBOTA 14. 10.
14.00 - 17.00 Konference Sustainability in the fashion industry
WEARME FASHION je časopis, jehož cílem je představovat aktuální módní trendy. Na to navazuje i diskuzní panel pro lokální komunitu se zájmem o módu. Cílem této diskuze je zdůraznit, jak může být použití inovačních a ekologicky udržitelných materiálů a procesů moderní a zároveň ukázat, že snížením odpadu a produkce toxických látek můžeme pomoci zachránit Zemi pro budoucí generace.

Přednášející:
WEARME FASHION Team: Sara Volpi, Vera Artemyeva
Manuel Canova, IMjiT35020 Manufactus, Itálie
Charlie Lamento, Anglo-americká univerzita, Česká republika7  

Grandopening a hudební festival

Pátek 29.9. + Sobota 30.9.
MINT: Pop Up Hall 13 jsme zahájili velkolepě! Během dvou dnů proběhlo rovnou 6 koncertů, které vás nenechají jen tak v klidu postávat. Zblázněte se do psychadelického rocku, užijte si taneční indie melodie a nebo jednu z nejvýstřednějších show, kterou hala 13 zažila!

 PÁTEK 29.9.
14.00 Carpet Cabinet
16.00 DJ Jana Kománková
18.00 Fred Madison

 SOBOTA 30.9.
11.00 - 13.30 DIY dílna - Vyrobte si designový květináč na bylinky, svíčku nebo dózu na tužky v dílně zařízené ve spolupráci s Czechdesign a Nescafé Azera
12.00 The Muslim Jew and The Ugly & The Drummer
14.00 Jay Delver
14.30-17.00 DIY dílna - Vyrobte si designový květináč na bylinky!
16.00 Lazer Viking

 

 

Kde nás najdete

Praha, Pražská tržnice, Hala 13, Bubenské nábřeží 306/13

Kdy můžete přijít

Každý PÁTEK 11.00 - 19.00 a SOBOTU 9.00 - 17.00

29.9., 30.9.

6.10., 7.10.

13.10., 14.10.

20.10., 21.10.

27.10., 28.10.

3.11., 4.11.

10.11., 11.11.

17.11., 18.11.

24.11., 25.11.

1.12., 2.12.

8.12., 9.12.

15.12., 16.12.

22.12., 23.12.

jak se k nám dostanete

Pěšky

V centru Prahy je vše kousek. Pokud dojdete k branám Pražské tržnice u Vltavy, jděte v areálu hned doprava a na konci doleva a už vidíte velkou ceduli s číslem 13! Nebo to můžete vzít z druhé strany, z ulice Komunardů vejdete do areálu, po levé straně uvidíte Alzu a před sebou Mountfield. Pokračujte stále za nosem cca 200m a po levé straně uvidíte naše šťastné číslo 13.

Přívozem

Tu romantiku prostě chcete zažít! Jeďte přívozem HolKa z Karlína do Holešovic. Na druhý břeh se z Karlína dostanete raz dva. Mrkněte na jízdní řád přívozu.

Městskou hromadnou dopravou

Přiblížit se můžete metrem na zastávku Vltavská a pak už jen jednu zastávku tramvají a vystoupit, jakmile uslyšíte hlásit „Pražská tržnice“. Další variantou je přijet k areálu „zezadu“, tedy na zastávku Tusarova. Potom se vydejte podle instrukcí pro cestu Pěšky z ulice Komunardů až k hale 13.

Taxi

Pokud se rádi necháváte vozit, stačí při nástupu nahlásit halu 13 v Pražské (příp. Holešovické) tržnici a taxi driver by si s tím měl už poradit a dovézt vás až přímo před boční vchod.

Autem

Auto nechte raději doma. A pokud přeci jen chcete dorazit autem, můžete zaparkovat v areálu Alzy prvního hodinu zdarma, ale ta vám určitě na nákupy stačit nebude ☺ Každá další hodina je za 40 Kč.

Koho jste mohli vidět

29.09.17

30.09.17

06.10.17

07.10.17

13.10.17

14.10.17

20.10.17

21.10.17

27.10.17

28.10.17

03.11.17

04.11.17

10.11.17

11.11.17

17.11.17

18.11.17

24.11.17

25.11.17

01.12.17

02.12.17

08.12.17

09.12.17

15.12.17

16.12.17

22.12.17

23.12.17

29.12.17

30.12.17

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Partneři