MINT: Prague Fashion Market 21

OD Kotva, Náměstí republiky 656

MINT: Prague Fashion Market objevuje nová místa v centru Prahy. Tentokrát se 21.- 22. dubna se MINT rozprostře v 5. a 6. patře obchodního domu Kotva.

 

Tyto prostory jsou běžně náštěvníkům nepřístupné ale s MINTem budete moci nahlédnout do skrytých zákoutí obchodního domu ze 70. let a užít si opravdu skvostný výhled z horních pater, které na dva dny naplníme krásnými produkty od lokálních designérů, příjemnou atmosférou a spoustou kreativních aktivit.

 

Sledujte oficiální událost, ať vám nic neunikne.

Vstup na MINT je jako vždy zdarma. Čtyřnohé miláčky nechte prosím tentokrát doma. A mysleli jsme i na maminky s kočárky. V budově jsou dva výtahy, které vás spolehlivě vyvezou až do posledního patra obchodního domu.

 

 

 

KREATIVNÍ ZÓNA 

SOBOTA

12.00 Afrolatinský taneční workshop Doris Martinez s módní kolekcí značky Zuu a šperky Orishas: Afrolatinský workshop, který povede kubánská tanečnice Doris Martinez bude doplněný o taneční módní přehlídku značky Zuu by Zuzana Mora a její novou letní kolekci 2018 spolu s kolekcí šperků Orishas by Doris Martinez. Tyto šperky v sobě nesou hluboký příběh inspirovaný Afrokubánskou kulturou. 

 

13.00 Divadlo Na houpačkách - Z pohádky do pohádky: Maňáskové představení spojuje 3 pohádky: Domečku domku, kdo v tobě přebývá, Tři prasátka a Kočička a pejsek vařili dort. Děti si budou moci po představení v dílně vyrobit papírové loutky na dva prsty.

 

13.00 - 16.00 Workshop Kůže nanovo s Lubicou Skalskou: Kůže je krásný a kvalitní materiál. Doba, kdy byly v módě oversized kožené bundy nebo kabátky minula relativně nedávno a tak v second handech často objevíte téměř nové kousky. Co ale s nimi, když vypadají přinejmenším extravagantně? Na kurzu dáme kůži další život. S minimálním úsilím si vyrobíte prakticky nezničitelná pouzdra a drobnosti a používat je můžete s čistým svědomím. 

 

 

13.00 - 16.00 Workshop na výrobu závěsné macramé dekorace na zeď s Visím.: Přijďte si vyrobit macramé dekoraci (vel. cca 40x55cm). Cena kurzu je 1190,- (cena zahrnuje bavlněné provazy, dřevěnou tyč na naplétání dekorace, korálky na dozdobení (mosazné, měděné, dřevěné), podrobný návod, lektora). REZERVACE nutná.

 

14.30 Taneční workshop Doris Martinez a značky Zuu: Taneční workshop latin a afro tance se zkušenou lektorkou Doris Martinez zakončený módní přehlídkou značky Zuu a šperků Orishas by Doris Martine

 

16.00 Divadlo Na houpačkách - O rybáři a zlaté rybce: Interaktivní představení na motivy klasické ruské pohádky, hrané s kombinací s velkými loutkami. V rámci dílny si děti budou moci vyrobit záložky do knížky, ať už ve tvaru rybky, nebo myšky.

 

17.30 Workshop s Loono: Tým mladých lékařů a studentů vám ukáží, jak je prevence důležitá. Na diskuzi vyvrátí nejrůznější mýty o zdraví a prevenci a lidském těle. V Loono nestraší statistikami, naopak zábavným a interaktivním způsobem ukazují, jak se o sebe, svoje prsa, varlata, mozek i srdce správně starat. V rámci workshopu #prsakoule vás naučí, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak rakovinu včas. Školení probíhá na speciálních gumových modelech, ve kterých jsou ukryty bulky. Každý si tak může zkusit nahmatat, jak rakovina vlastně vypadá.

 

 
NEDĚLE

10.30 - 13.00 Workshop na výrobu závěsného macramé květináče s Visím.: Závěsné macramé květináče jsou hit! Přijďte si také jeden vyrobit. Cena kurzu je 790,- (cena zahrnuje bavlněné provazy, dřevěný kroužek na naplétaní, korálky na dozdobení (mosazné, měděné, dřevěné-barevné, přírodní), podrobný návod, lektora). REZERVACE nutná!

 

11.00 Divadlo Toy Machine - Piinocchio: Někdy se může splnit i nejnesplnitelnější sen, který můžete mít. Ale cesta k němu bývá dlouhá snad jako Pinocchiův nos. To vám byl největší uličník a poleno borové, jakého si jenom dokážete predstavit! Lhal, neposlouchal a dokonce utekl Gepetovi… Snad se znovu setkají, protože každý jednou vyroste ze své klackovistosti, ale potřebuje k tomu čas! V dílně po představení si děti budou moci vyrobit ze špalíků a různých odřezků svoje loutky.

 

 

13.00 - 16.00 Workshop Kůže nanovo s Lubicou Skalskou: Kůže je krásný a kvalitní materiál. Doba, kdy byly v módě oversized kožené bundy nebo kabátky minula relativně nedávno a tak v second handech často objevíte téměř nové kousky. Co ale s nimi, když vypadají přinejmenším extravagantně? Na kurzu dáme kůži další život. S minimálním úsilím si vyrobíte prakticky nezničitelná pouzdra a drobnosti a používat je můžete s čistým svědomím.

 

13.00 - 17.00 Komixátor: Komixátor je originální projekt spolku Já na tom dělám. Podílejte se na tvorbě jedinečného komixu, který vznikne výhradně pro MINT: Prague Fashion Market. Princip je jednoduchý. Na levé straně vidíte předchozí okénko komixu a vaším úkolem je plynule navázat. Další kreslíř pak zase reaguje na okénko vaše. Díky tomu, že vidí jen jednu předchozí ilustraci, nikdo dopředu neví, jak se příběh rozvine. Výsledná podoba je tak pro všechny překvapením.

 

13.30-16.00 Workshop na výrobu závěsného macramé květináče s Visím.: Závěsné macramé květináče jsou hit! Přijďte si také jeden vyrobit. Cena kurzu je 790,- (cena zahrnuje bavlněné provazy, dřevěný kroužek na naplétaní, korálky na dozdobení (mosazné, měděné, dřevěné-barevné, přírodní), podrobný návod, lektora). REZERVACE nutná.

 

PO CELOU DOBU

Školení iniciativy Loono: Uričtě si během kávy zaskočte do koutku Loono. V sobotu vás naučí, jak si samovyšetřit #prsakoule a v neděli bude probíhat školení Žiješ srdcem

 

 

Povídání s Haenke: Projekt Hænke se pod vedením mezinárodních odborníků snaží bořit mýty z oblasti přírodní medicíny skrze propojování vědeckých oborů jako je etnobotanika, fytoterapie a farmakognozie s uměním, designem a kulturou.

 

Výstava a venisáž Wearme Fashion: Přijďte se přesvědčit na výstavu, která bude součástí MINT marketu, že i unikátní styl může kombinovat krásný design a etické přístupy a vyzkoušejte si, jaké máte znalosti z oblasti etického módního průmyslu.  

 

Workshop na výrobu lapače snů s Alter-Native: zapojte svou fantazii a vyrobte si svůj originální lapač snů ve stánku Alter-Native, kde vám ukáží, co a jak.

Chcete s námi spolupracovat a podílet se na doprovodném programu? Napište nám na e-mail lenka@mintmarket.cz.

MINT je parta lidí, kteří pro vás dělají eventy již deset let. Stojíme za akcemi jako Factory Fashion Market nebo Prague Fashion Market, ale pomáháme organizovat také Zažít město jinak či Rock for Churchill. Nyní pod názvem MINT najdete záruku příjemné atmosféry, kterou jsou naše akce pověstné.

Fotografie a informace o minulých trzích najdete na našem Facebook profilu.

 

Kde nás najdete

OD Kotva, Náměstí republiky 656

Kdy můžete přijít

SO 21.4. 11.00 - 19.00

NE 22.4. 10.00 - 17.00

jak se k nám dostanete

Pěšky

OD Kotva se nachází přímo na náměstí Republiky, hned naproti Palladiu. Stačí tedy vystoupit na zastávce Náměstí Republiky, vejít do Kotvy a sledovat stopy na zemi. Ty vás dovedou k výtahu, kterým vyjedete do 5. a 6. patra a jste na MINTu cobydup.

Městskou hromadnou dopravou

Přijeďte na MINT městskou hromadnou dopravou. Stačí dojet na stanici Náměstí republiky (výstup směrem k Paladiu) žluté linky B, a pak už jste za dvě minuty u nás. Na stanici tramvaje se stejným názvem se střídají tramvaje s čísly 6, 8, 15, 26 a občas sem zabloudí i autobus 207.

Autem

Auto nechte doma. A pokud se bez auta neobejdete, mrkněte třeba na parkování přímo v OD Kotva, kde stojí hodina parkování 50Kč.

Koho jste mohli vidět

21.04.18

Kdo se o trh stará

Lenka Šašková

principálka trhů, organizace a komunikace s prodejci
+420 728 230 430

Lenka nemá ráda označení manažerka a tak si říká principálka. MINT má totiž přeci jen blíž k pestrému cirkusu něž k nějakému korporátu. Než se začala věnovat organizování trhů, vystudovala kurátorství se zaměřením na design, založila ÝBRKÝBL :: Fashion bazar a poprvé ochutnala cuketu. Kromě MINT Marketu krotí divou zvěř v podobě čtyřletého Kiliána i doma.

Zbyněk Banán Hanko

výkonný ředitel
+420 775 635 426

Těší se na nudu, která nastává cca dvě hodiny po začátku akce, kdy už je vše hotovo a vše běží, jak má. Prochází se pak po trzích, užívá si atmosféry a povídá si s kamarády prodejci o tom, co dalšího by se dalo společně podniknout. Někdy se ale taky schovává v backstagi a prostě si čte anebo spí.

Omri Goz

cultural attache
+420 608 774 441

Omri má prsty ve většině zajímavých akcí a kulturních projektech, které se dějí v Praze a v celé České republice ”over and under ground”, a proto je tu s námi.

Katka Pletichová

fotografka
+420 723 151 417

Katka ráda zastavuje čas, zalidňuje opuštěné prostory, hledá autentické prožitky a duši okamžiků. Miluje ty uvolněné chvíle, které tepou životem a lidé jsou si tak blízko, že jim stačí jen tak být. Proto pořádá trhy s atmosférou, ve které se takové momenty daří vykouzlit.

Partneři